MKTG SR - pasek na kartach artykułów

System zarządzanie ruchem działa. Magistrat prezentuje filmy (wideo)

(dj)
Przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle to za mało. System zarządzania ruchem rejestruje niebywałe przypadki łamania przepisów.

Magistrat chwali się, że odkąd kamery zaczęły rejestrować łamanie przepisów ruchu drogowego, liczba wykroczeń zmniejszyła się. Średnio dziennie rejestrowanych jest ok. 39 wjazdów na czerwonym świetle na ok. 57 tys. samochodów przejeżdżających przez pięć skrzyżowań.

Rejestracja wjazdów na czerwonym świetle rozpoczęła się pod koniec maja 2015 r. Straż Miejska w Białymstoku przeanalizowała już 9491 zarejestrowanych zdarzeń. Wysłano 2773 zawiadomienia do właścicieli pojazdów. Nałożono 560 mandatów karnych.

Skrzyżowania, na których urządzenia rejestrują wjazd na czerwonym świetle, to:

Piastowska – J. K. Branickiego,
Jana Pawła II – Gen. Wł. Sikorskiego,
Hetmańska – Ks. J. Popiełuszki,
Antoniuk Fabryczny – Gajowa,
Ks. J. Popiełuszki –Wrocławska – Gen. Wł. Sikorskiego.

Rejestracja wjazdów na czerwonym świetle związana jest z Systemem Zarządzania Ruchem w Białymstoku. Elementy systemu to m.in. sterowanie sygnalizacją świetlną na 120 skrzyżowaniach, pierwszeństwo przejazdu dla autobusów komunikacji miejskiej, tablice informujące o utrudnieniach w ruchu, objazdach i wypadkach.

Dziś w internecie pojawiły się pierwsze filmiki ukazujące, jak kierowcy potrafią łamać przepisy. Rejestracja ta pracuje w taki sposób, że niemal ciągle rejestruje to co dzieje się na skrzyżowaniach. Przejazd na czerwonym uaktywnia "pobieranie" danych dokumentujących wykroczenie. Dane to zdjęcie w podczerwieni pozwalające odczytać tablice rejestracyjne, zdjęcia z przodu i z tyłu samochodu, ale także film zarejestrowany 2,5 sekundy przed i 2,5 sekundy po przekroczeniu linii zatrzymania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny