MKTG SR - pasek na kartach artykułów

System Zarządzania Ruchem. Pozytywny raport firmy Eutra

mck na podst. inf. prasowych
UM Białystok
Szybciej jeżdżą autobusy, krócej czekamy na światłach i rzadziej zatrzymujemy się na skrzyżowaniach - to pierwsze efekty działania Systemu Zarządzania Ruchem wskazane w niezależnym badaniu

Jak wynika z raportu firmy "Eutra", średnia prędkość autobusów komunikacji miejskiej w Białymstoku, wzrosła o ok. 10%, globalny czas przejazdu skrócił się o prawie 7%, liczba zatrzymań na światłach zmniejszyła się o ponad 20%. To efekt zaobserwowany po pierwszym miesiącu działania Systemu Zarządzania Ruchem.

Takie wyniki osiągnęliśmy poprzez wydłużenie oczekiwania na drogach bocznych o niewiele ponad 2%. Z badań wynika, że po wprowadzeniu Systemu i zastosowaniu sterowania obszarowego wielu kierowców korzysta chętniej z obwodnicy śródmiejskiej. Dzięki temu w mieście natężenie samochodów rozłożone jest równomiernie.

Na prośbę prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego Centrum Zarządzania Ruchem przeanalizowało funkcjonowanie nowego systemu. Aby dokładnie zbadać efekty wprowadzonych zmian badania przeprowadziła, wyłoniona w przetargu, firma badająca natężenie ruchu "Eutra". Wykonawca dwa lata temu zmierzył czas przejazdów w Białymstoku i ponownie zrobił to po zamontowaniu systemu. Z porównania pomiarów wynika, że wprowadzenie Systemu Zarządzania Ruchem osiągnęło założone (na ten moment) wskaźniki, tym samym poprawiło warunki ruchu w mieście.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny