Sygnalizacja na skrzyżowaniu Kaczorowskiego i Cieszyńskiej....

  Sygnalizacja na skrzyżowaniu Kaczorowskiego i Cieszyńskiej. Miasto ogłasza czwarty przetarg

  Marta Gawina

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Oferty będzie można składać do 26 kwietnia

  Oferty będzie można składać do 26 kwietnia ©Wojciech Wojtkielewicz

  Pasy i światła na skrzyżowaniu ul. Kaczorowskiego i Cieszyńskiej miały być gotowe do 20 kwietnia. Nie ma na to szans. Miasto ogłasza czwarty przetarg, a ludzie będą czekać do czerwca. O ile znowu nie pojawią się problemy.
  Oferty będzie można składać do 26 kwietnia

  Oferty będzie można składać do 26 kwietnia ©Wojciech Wojtkielewicz

  Przejście dla pieszych przy Kaczorowskiego i Cieszyńskiej, w pobliżu przychodni lekarskiej istniało przez wiele lat. Wraz z przebudową ul. Legionowej zostało zlikwidowane. Urzędnicy tłumaczyli to potrzebą poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Pasy dla pieszych zostały przeniesione kilkadziesiąt metrów dalej. Oburzeni mieszkańcy i pacjenci interweniowali w urzędzie miejskim. Dzwonili także do nas z prośbą o pomoc. Tym bardziej że bezpieczeństwo wcale się nie poprawiło. Wiele osób przekraczało ulicę w niedozwolonym już miejscu.

  CZYTAJ: Ul. Legionowa. Udało się, rozsądek zwyciężył! Będzie przejście w pobliżu ulicy Bema

  Ostatecznie miasto zdecydowało się na budowę sygnalizacji w tym miejscu. Jednak to skrzyżowanie ma pecha. Miasto ogłaszało już trzy przetargi na to zadanie. Za trzecim podejściem udało się nawet wybrać wykonawcę.

  - Ostatecznie firma nie zdecydowała się na podpisanie umowy. Dlatego ogłaszamy czwarty przetarg - mówi Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

  Oferty będzie można składać do 26 kwietnia. Jeżeli uda się przetarg rozstrzygnąć, to na budowę sygnalizacji i przejścia dla pieszych zwycięska firma będzie mieć czas do 15 czerwca.

  Przejście dla pieszych przez ul. Bema. To już trzeci przetarg, a przejścia jak nie było tak nie ma

  - Mam nadzieję, że urzędnicy w końcu poważnie potraktują tę sprawę - mówi radny miejski Wojciech Koronkiewicz, który napisał już interpelację w sprawie przejście dla pieszych przy Kaczorowskiego/Cieszyńskiej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY