MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świnoroje: XII przełaje LZS. Jak zwykle świetna atmosfera

Redakcja
Najmłodsi biegacze tuż przed startem do przełajów w Świnorojach
Najmłodsi biegacze tuż przed startem do przełajów w Świnorojach
Po raz dwunasty w Świnorojach w gminie Narewka odbyły się biegi przełajowe organizowane przez LZS w Hajnówce. Przełaje przyciągnęły wielu młodych zawodników.

Organizatorem przełajów było powiatowe zrzeszenie LZS w Hajnówce .

W tym roku powiatowe biegi LZS były również inauguracją wojewódzkich Dni Olimpijczyka.

Atmosfera zawsze świetna

- Bieganie w Świnorojach to fajna sprawa. Można sobie poprawić kondycję i w ogóle - stwierdza Emilia Kozak z Gimnazjum nr 1 w Hajnówce . - Bieganie w lesie jest na pewno przyjemniejsze niż po ulicach.

- Byłam ciekawa, jaka jest ta impreza. Nigdy wcześniej tu nie byłam - mówi Angelika Gąsowska z SP nr 5 w Hajnówce .

- Przyjechałam, bo lubię biegać. Nigdy wcześniej nie byłam w Świnorojach. Fajna trasa - cieszy się Angelika Dunda z ZS nr 1 w Hajnówce . - Biegam od czwartej klasy. Mam już osiem medali. Tu jest inne powietrze niż w mieście.

Wiktoria Sośniuk z klasy V SP w Czeremsze, w Świnorojach wystartowała już kolejny raz. - Biegam od trzech lat. Lubię się przebiec tak dla relaksu. Tutaj podłoże jest zupełnie inne niż w Czeremsze. U nas są piaski, a tu czarna gleba i grząsko, ale podoba mi się trasa.

Barbara Smyk, germanistka i nauczycielka ze świetlicy SP w Czeremsze, przed laty sama biegała przełaje LZS. Tym razem przyjechała z młodzieżą, do pomocy koleżance od wf.

- To było dawno temu, chociaż nie pamiętam, aby aż tak mokro - wspomina swoje dokonania Barbara Smyk. - Za to atmosfera się nie zmieniła. Jak zawsze jest miło i sympatycznie.

Po raz 12 w Świnorojach

Dobrym duchem przełajowych biegów w Świnorojach jest Andrzej Skiepko, wiceprzewodniczący LZS w Hajnówce i główny organizator przełajów w Nadleśnictwie Browsk.

- Dwanaście lat temu zrodziła się idea, aby zawody sportowe, które odbywały się na Judziance w Hajnówce , przenieść tutaj, do Świnorojów - wyjaśnia Andrzej Skiepko. - Po raz kolejny spotykamy się w tym miejscu, ale dzisiaj jest szczególna okazja, gdyż dzięki Podlaskiej Radzie Komitetu Olimpijskiego jesteśmy gospodarzem uroczystej inauguracji roku olimpijskiego województwa podlaskiego.

- Dziękuję za to, że możemy połączyć te dwie imprezy; biegi przełajowe z inauguracją wojewódzkich Dni Olimpijczyka - mówił wójt Narewki Mikołaj Pawilcz. - Najbardziej zaś cieszy nas, że przybywa nam uczestników, bo dzisiaj jest z nami młodzież z Hajnówki .

PKOl ogłosił Dni Olimpijczyka właśnie w kwietniu. - W województwie podlaskim kultywujemy święto olimpijczyka i organizujemy wiele imprez. Jesteśmy też obecni na imprezach cyklicznych, organizowanych przez poszczególne gminy, miasta, szkoły - wyjaśnia Janusz Kochan, prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej. - Przyjechaliśmy tutaj, aby zobaczyć jak młodzież spisuje się po zimowej stagnacji. Jak biega, jaką ma kondycję. Na początku jest to zabawa sportowa, ale na pewno urodzą się talenty, które będą nas reprezentować na różnych zawodach, a może i na igrzyskach. LZS to wylęgarnia młodych talentów.

XII przełaje LZS

Szkoły podstawowe - kl. IV i młodsze

Dziewczęta rocznik 2000 i młodsze (dystans - ok. 600 m):
1. Małgorzata Michaluk (Czyże) 2. Anna Sierota (Kleszczele) 3. Katarzyna Huczko (Narewka)
Chłopcy rocznik 2000 i młodsi (600 m):
1. Dawid Ciełuszecki (Narewka) 2. Krzysztof Gierdo (Kleszczele) 3. Robert Szwarc (Narew)

Szkoły podstawowe - kl. V-VI

Dziewczęta rocznik 1998-1999 (1000 m):
1. Komar Katarzyna (Narew) 2. Iwona Oniszczuk (Dubiny) 3. Angelika Dunda (SP nr 5 Hajnówka )
Chłopcy rocznik 1998-1999 (1000 m):
1. Karol Gieryng (Narew) 2. Paweł Wołkowycki (Narewka) 3. Marek Pańkowski (Narewka)

Gimnazja - kl. I-II

Dziewczęta rocznik 1996-1997 (1500 m):
1. Natalia Żembrowska 2. Emilia Kozak (obydwie Gimnazjum nr 1 w Hajnówce ) 3. Patrycja Ostapkiewicz (Gimnazjum w Narwi).
Chłopcy rocznik 1996-1997 (2000 m):
1. Konrad Książek (Gimnazjum nr 1 w Hajnówce ) 2. Patryk Ciełuszecki (Gimnazjum w Narewce) 3. Arkadiusz Kowalczyk (Gimnazjum nr 1 w Hajnówce )

Gimnazja kl. III

Dziewczęta rocznik 1995 (1500 m):
1. Beata Strząbała (Gimnazjum nr 1 w Hajnówce ) 2. Magdalena Charkiewicz (Gimnazjum w Narewce) 3. Monika Chodakowska (Gimnazjum w Dubiczach Cerkiewnych)
Chłopcy rocznik 1995 (2000 m):
1. Piotr Skiepko (Gimnazjum w Narewce) 2. Paweł Pucinik (Gimnazjum w Dubinach) 3. Jakub Szymaniuk (Gimnazjum w Dubiczach Cerkiewnych)

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny