Zuzanna Gołębiewska z KKB RUSHH Kielce z brązowym medalem Mistrzostw Świata Kadetek. Historyczny sukces Filipa Urbańskiego

Bartosz Wartałowicz
Brązowy medal Zuzanny Gołębiewskiej, zawodniczki RUSHH Kielce. Z Zuzanną na zdjęciu trener - Kamil Gorząd i trener współpracujący Przemysław Leniec. Polski Związek Bokserski
Zuzanna Gołębiewska z Kieleckiego Klubu Bokserskiego RUSHH Kielce została brązową medalistką na Mistrzostwach Świata Kadetek i Kadetów w boksie w kategorii 54 kilogramy. Na zawodach w Armenii, kadra Polski zdobyła 4 medale.

Zuzanna Gołębiewska z brązem na Mistrzostwach Świata. Historyczny wyczyn boksera ze Szczecina

Zuzanna Gołębiewska w kategorii 54 kilogramów pewnie pokonała Divę Janki z Mauritiusu oraz Elen Papyan i zapewniła sobie strefę medalową Mistrzostw Świata. Zawodniczka KKB RUSHH Kielce w półfinałowej walce uległa Sydyk Ayazhan z Kazachstanu i zakończyła imprezę z brązowym medalem.

Historycznego sukcesu dokonał Fabian Urbański ze Skorpiona Szczecin, który w kategorii 70 kilogramów zdobył złoty medal. Po zwycięstwach z Kazachem Berdalym, Białorusinem Matskevichem, Albańczykiem Kocim i Niemcem Nimanim, w finale Fabian Urbański spotkał się z Ormianinem Samvelem Siramargyanem. Reprezentant Polski walczył znakomicie, po pierwszej rundzie prowadził 4:1, po drugiej 4:0 i ostatecznie pokonał boksera gospodarzy 4:1 (29-28, 29-28, 29-28, 29-28, 28-29). To był debiut Fabiana Urbańskiego w Mistrzostwach Świata. Wcześniej 3-krotnie startował w Mistrzostwach Europy Kadetów i sięgnął po dwa medale – srebrny i brązowy. Urbański jako pierwszy bokser w historii został mistrzem Świata Kadetów.

Oprócz Urbańskiego i Gołębiewskiej, medale dla Polski zdobyło jeszcze dwóch bokserów. Brąz wywalczyli Oskar Grodzicki (52 kg, Kujawia Boks Włocławek) i Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin).