W weekend 20-21 kwietnia grała RS Active 4. liga. Zwycięstwa Korony II i AKS 1947 Busko. Orlęta rozbiły Stal. Sprawdź wyniki, sprawdź tabelę

Dorota Kułaga, Stanisław Wróbel, Jaromir Kruk
Korona II Kielce pokonała GKS Rudki 1:0. Więcej z tego meczu i innych w tej serii na kolejnych zdjęciach
W weekend 20-21 kwietnia odbyła się 24. kolejka RS Active czwartej ligi świętokrzyskiej. Prowadząca w tabeli Korona II Kielce w sobotę pokonała GKS Rudki 1:0 po golu Miłosza Strzebońskiego. Niezwykle emocjonujące były ostatnie minuty, a zwłaszcza doliczony czas gry w niedzielnym meczu GKS Zio-Max Nowiny z Klimontowianką Klimontów. W 90+4 minucie wyrównał Bartosz Papka. W 90+7 minucie gospodarze mogli zdobyć zwycięską bramkę, ponieważ wykonywali rzut karny. Świetną interwencją popisał się jednak Damian Pietrasik i uratował punkt Klimontowiance.

Grała RS Active 4. liga piłkarska. Lider pokonał GKS Rudki

Korona II Kielce – GKS Rudki 1:0 (0:0)
Bramka: Miłosz Strzeboński 55.
Korona II: Mamla – Przybysławski (73 Błaszczyk), Kiercz, Klimek, R. Turek – K. Turek – A. Zawierucha (67 E. Szymański, 89 Kabat), Chojecki (46 Gałązka), Strzeboński, Konstantyn – Ł. Jamróz (46 Szulc)
GKS: Sz. Pietras – M. Sala, Skrzypek, T. Stefański, D. Szymański (74 Turngoboev) – Jedlikowski, Małaczek (79 Baka), Lychak, J. Stachura (57 B. Wiecha), F. Anduła – M. Matysek (60 Halik).
Żółte kartki: Ł. Jamróz, Przybysławski, K. Turek, Strzeboński – F. Anduła, T. Stefański, J. Stachura, Halik.
Sędziowali: Krzysztof Wiśniewski + Jacek Kubicki, Dawid Mochocki.
Widzów: około 80.

Dobrze zorganizowany zespół GKS Rudki postawił twarde warunki mocno przetrzebionemu kadrowo liderowi. W pierwszej odsłonie przy sytuacji Adama Zawieruchy wykazał się Szymon Pietras, a po chwili golkiperowi GKS w sukurs przyszedł jeden z kolegów wybijając piłkę sprzed linii po strzale Łukasza Jamroza. W odpowiedzi niezłą okazję miał Filip Anduła, który przejął futbolówkę po stracie gospodarzy w środku pola. Gola powinien zdobyć Adam Chojecki, lecz po wygraniu pojedynku biegowego z Maciejem Salą nie trafił w bramkę.

Miłosz Strzeboński zdobył dla Korony II Kielce zwycięską bramkę w meczu z GKS Rudki. Dawid Łukasik

Na początku drugiej odsłony bliski zdobycia prowadzenia dla Korony II był Jakub Przybysławski. Co nie udało się jemu dokonał w 55 minucie Miłosz Strzeboński, który sfinalizował indywidualną akcję Jakuba Konstantyna. Po stracie gola GKS Rudki próbował się odgryzać, po rzucie rożnym strzał Karola Skrzypka niemal w ostatniej chwili zablokował jeden z Koroniarzy. W 74 minucie kunszt pokazał Szymon Pietras, odbijając uderzenia Huberta Szulca i Eryka Szymańskiego. Goście walczyli ambitnie do końca, ale już zdołali wyrównać.

[/polecany]26241093[/polecany]

Granat Skarżysko-Kamienna - AKS 1947 Busko-Zdrój 1:2 (1:1)
Bramki Wiktor Pluta 20 - Artur Piróg 32, Filip Rogoziński 90+4.
Granat: Prasek – Górecki, Garbacz, Dudzik, Tutaj – Pluta (89. Banyś), Papros (83. Łoskot), Drabik, Młodawski (64. Woźniak) - Książek, Miller.

Do Skarżyska przyjechał wicelider AKS Busko-Zdrój, prowadzony przez Marcina Kołodziejczyka, byłego piłkarza i trenera Granatu. Kibice ciepło przyjęli szkoleniowca, wywieszając transparent „Mały, Witaj w domu. Dziękujemy”.

Tak kibice Granatu Skarżysko-Kamienna powitali Marcina Kołodziejczyka, obecnie prowadzącego AKS 1947 Busko-Zdrój. Z. Biber

Marcin Kołodziejczyk z zespołem AKS 1944 wywiózł ze Skarżyska komplet punktów.

- Cały tydzień tak naprawdę serce mocno biło i nie mogłem się doczekać, aż postawię stopę na Rejowie. Kibice mile mnie przywitali, transparent powieszony. Kibice pamiętają, ja również mam ogromny szacunek do Granatu, do kibiców i zawsze jest tutaj przyjemnie wracać. To trochę mój piłkarski dom, jak to się mówi. Szacunek z obu stron i to jest piękne. Dla takiej chwili to warto żyć, nawet na takim poziomie rozgrywkowym jak nasz

– mówił Marcin Kołodziejczyk, trener buskiej drużyny, którego słowa cytujemy za klubową stroną Granatu.

Zespół Granatu prowadził Piotr Dejworek. Przypomnijmy, że kilka dni temu z drużyną pożegnał się trener Bolesław Strzemiński.

Zobaczcie jak padła jedna z bramek dla gości

Wisła Sandomierz - Spartakus Daleszyce 0:4 (0:0)
Bramki: Seweryn Sala 47, Grzegorz Kowalczyk 61, 67, 76.
Spartakus: Olekhnovych – Sitarz, Cholewiński, Kaleta, F. Ptak (46 Faye) – Wołowiec, Ł. Górski, Mokrosnop (46 Capar) – G. Kowalczyk (82 Cedzyński), S. Sala (65 Kutera), Chudecki (75 R. Kowalski).

Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, w drugiej rządził Spartakus. Szybko gola strzelił Seweryn Sala, który asystował przy kolejnym – Grzegorza Kowalczyka. Kowalczyk na 0:3 trafił po prezencie golkipera, a niedługo po tym wygrał z nim pojedynek sam na sam. Autor hat-tricka znajduje się w życiowej formie.

Po kilku dobrych występach Wisły Sandomierz, teraz drugi fatalny mecz. Tydzień temu było 0:9, teraz 0:4. Z taką grą trudno będzie marzyć o otrzymaniu się w lidze.

Tak piłkarze Spartakusa Daleszyce cieszyli się po wygranej w Sandomierzu. Na kolejnych zdjęciach zobacz jak grała między innymi Korona II Kielce z GKS Rudki. Spartakus Daleszyce

Stal Kunów - Orlęta Kielce 0:6 (0:3)
Bramki: Patryk Zawierucha 33, Jakub Jaśkiewicz 36, 70, Kacper Śliwa 45, 60, Kamil Łokieć 55.
Orlęta: Zacharski - Solnica (61. Wawszczyk), Zawierucha, Walkowiak, Łokieć (70. Gaj) - Susło, Jaśkiewicz (74. Szczepański), Pryjmak (61. Grzesiak), Węgliński (55. Motyl) - Śliwa, Olearczyk.

Piłkarze Orląt wypunktowali Stal Kunów, wygrywając 6:0. Po dwie bramki zdobyli Jakub Jaśkiewicz i Kacper Śliwa.

Olimpia Pogoń Staszów - Alit Ożarów 0:2 (0:2)
Bramki: Piotr Wójcik 14, 36.
Pogoń: Burdzel – Wojsa, Stala, Kula, Skrzek – Wyrazik (70 Błażejewski), Dudka (70 Kloc), Kolisz, Skóra, Kuca – Rozmysłowski.
Alit: P. Kapsa – I. Wódz, Jasiński (20 Rękas), Wawrylak, Persona – P. Wójcik (72 F. Stępień), M. Kamiński, Furman, Bełczowski – J. Kapsa (85 J. Wódz), Mażysz (89 Stawiarski).

Pierwszego gola Piotr Wójcik strzelił w stylu słynnego Holendra Arjena Robbena, wicemistrza świata 2010 po indywidualnej akcji. Dublet boczny pomocnik Alitu sfinalizował kombinacyjną akcję Tomasza Persony i Kamila Bełczowskiego. – Zasłużone zwycięstwo, bardzo dobry mecz Piotra Wójcika, a w trudniejszych momentach pomógł nam swoimi interwencjami Paweł Kapsa, być może najlepszy golkiper w tej lidze – powiedział Paweł Rybus, trener Alitu. – Szkoda naszych okazje, najlepsze mieli Kuca i Rozmysłowski – dodał Rafał Oleniacz, trener Pogoni.

Arka Pawłów - Moravia Anna-Bud Morawica 0:3 (0:1)
Bramki: Jakub Rybus 14, 73, Michał Zawadzki 53.
Arka: Żytniewski - Gębka, Drożdżał, Dawidowicz, Kosztowniak - Białczak (60 Siwek), Gładyś (84 A. Foks), Pabon (46 Wojton) - Kowalik (86 Jankowicz), Rak, Kalista.
Moravia: J. Borusiński -J. Wasilewski (69 Ashour), Łączkowski, Mateusz Zawadzki, Szczepanek (73 Pasternak) -Gilewski (65 Jopkiewicz), J. Rabiej, Michał Zawadzki - M. Toboła (80 Turlej), J. Rybus, Ł. Zawadzki.

Podrażniona porażką z Granatem Moravia zagrała bardzo mądrze. Na początku kapitalną interwencją po strzale Dominika Kowalika popisał się Jakub Borusiński. Po chwili Jakub Rybus dał gościom prowadzenie. W drugiej odsłonie gospodarzy ostudził Michał Zawadzki, a dobił Jakub Rybus, lider klasyfikacji strzelców.

Hetman Włoszczowa - Wierna Małogoszcz 1:2 (0:0)

Bramki: Kacper Michnicki 65 - Krystian Sornat 63, Mateusz Rejowski 76.

Neptun Końskie - Łysica Bodzentyn 1:2 (1:0)
Bramki: Michał Smolarczyk 15 - Nikola Terianyk 71, Danił Pryjmaczenko 77.

Trwa świetna passa Łysicy w rundzie wiosennej. To kolejne zwycięstwo po dobrym meczu, tym razem na trudnym terenie w Końskich.

GKS Zio-Max Nowiny - Klimontowianka Klimontów 1:1 (0:1)
Bramki: Bartosz Papka 90+4 - Andrzej Szakalec 24.

Do przerwy Klimontowianka prowadziła 1:0 po bramce Andrzeja Szakalca w 24 minucie. Niezwykle emocjonujące były ostatnie minuty, a zwłaszcza doliczony czas gry. W 90+4 minucie wyrównał Bartosz Papka. W 90+7 minucie gospodarze mogli zdobyć zwycięską bramkę, ponieważ wykonywali rzut karny. Świetną interwencją popisał się jednak Damian Pietrasik i uratował punkt Klimontowiance.