Świetny start Kai Ziomek w zawodach łyżwiarskiego Pucharu Świata w Kazachstanie

PS
Kaja Ziomek pojechała w zawodach Pucharu Świata w Kazachstanie przebojowo i pokazała, że potrafi być mocna w elicie Rafał Oleksiewicz
Kaja Ziomek zajęła siódme miejsce w rywalizacji na pięćset metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w mieście Nur-Sułtan w Kazachstanie.

Ziomek pojechała znakomicie, uzyskując czas 38.288 sek. Dało to siódmą lokatę, ale warto dodać, że w poprzednich zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim Polka startowała w grupie B, gdzie zajęła czwartą lokatę. W porównaniu do wyników z Areny Lodowej w Tomaszowie Ziomek poprawiła się o około pół sekundy.

Przypomnijmy, że wczoraj Ziomek wraz z Karoliną Bosiek i Andżeliką Wójcik zajęły trzecie miejsce w drużynowym sprincie. W sobotę Andżelika Wójcik również spisała się znakomicie, bo w rywalizacji na 500 metrów kobiet w grupie B zajęła trzecią lokatę i w następnych zawodach Pucharu Świata rywalizować będzie w grupie A.

W sobotę w grupie B rywalizowali również panowie. Na dystansie 1000 metrów piętnasty był Artur Nogal, dziesięć pozycji niżej uplasował się Marcin Bachanek, a Piotr Michalski był 32. Z kolei w rywalizacji na 10 tysięcy metrów Szymon Palka zajął trzynastą, a Artur Janicki osiemnastą lokatę. Obaj Polacy ustanowili swoje rekordy życiowe na tym dystansie.

Zawody na torze lodowym w Nur-Sułtan zakończą się w niedzielę. Ostatniego dnia zaplanowana jest rywalizacja na 1500 metrów kobiet i mężczyzn oraz rywalizacja w biegach drużynowych. Za tydzień łyżwiarze rywalizować będą w Pucharze Świata w japońskim Nagano, a w przyszłym roku spotkają się w lutym w kanadyjskim Calgary i w holenderskim Heerenveen.