Świeć się: Kapituła wybrała laureatów konkursu fotograficznego

(red)
Lidia Popiel, przewodnicząca jury
Lidia Popiel, przewodnicząca jury Bartek Syta/Polska Times
Udostępnij:
Kapituła konkursu fotograficznego "Świeć się z Energą" , wybrała już laureatów. Nazwiska zwycięzców opublikujemy w poniedziałek 26 stycznia.

[galeria_glowna]
- Doceniamy mobilizację i zaangażowanie mieszkańców miast. Otrzymaliśmy ponad 2500 zdjęć, a do etapu finałowego wybraliśmy 10 najlepszych fotografii z każdego województwa - mówił Jarosław Kozłowski, koordynator projektu "Świeć się" z Centrum Marketingu i Komunikacji Energa SA., rozpoczynając głosowanie nad najpiękniejszymi pracami konkursowymi.

Jury, na czele z przewodniczącą znaną fotograf Lidią Popiel, spośród 160 finałowych zdjęć wyłoniło pięć zwycięskich fotografii. Po emocjonujących dyskusjach, przyznano nagrodę główną oraz wyróżnienie. Laureaci w nagrodę udadzą się na warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel.

- Mamy zajęcia praktyczne, robimy zdjęcia modelce albo "polujemy" na ludzi w okolicy. Oczywiście plan warsztatów dostosowuję do poziomu całej grupy i poszczególnych uczestników. Najlepiej żeby był zróżnicowany. Wtedy każdy wnosi zupełnie inną perspektywę - zdradziła fotografka.

Pierwszą część obrad zdominowała wspólna selekcja najlepszych zdjęć w każdej z pięciu kategorii tematycznych: wnętrze domu, dom na zewnątrz, choinka miejska, miasto i świąteczna kreacja. Prace okazały się być bardzo zróżnicowane, dlatego dokonanie ostatecznego wyboru nie było łatwym zadaniem. Jury doceniało niebanalne podejście autorów do tematyki świątecznych iluminacji, świeżość spojrzenia, a także niezwykły klimat zdjęć.

Nazwiska zwycięzców opublikujemy w poniedziałek, ale to nie koniec emocji związanych z głosowaniem.

Wy również możecie wybrać najładniejsze świąteczne zdjęcie. Cały czas trwa także plebiscyt na najpiękniej rozświetlone miasto i galerię handlową. Głosowanie trwa do piątku do godz. 12.

Głosuj: Wybierz najpiękniej oświetlone miasto i galerię w Polsce. Głosuj na mistrza świątecznej fotografii!

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Dodaj ogłoszenie