Świeć się 2014: Białystok i Bielsk Podlaski walczą o tytuł najpiękniej oświetlonego na święta miasta

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
Ozdobą białostockiego rynku jest choinka i zimowa fontanna Andrzej Zgiet
Na Białystok i Bielsk Podlaski można już głosować w naszym plebiscycie. To właśnie te miasta zostały jako pierwsze zgłoszone do konkursu, w którym wybieramy m.in. najpiękniej oświetlone na święta miasta w województwie podlaskim. Na razie, ze sporą przewagą, prowadzi Bielsk Podlaski.
Galeria Alfa jako pierwsza w regionie czeka na głosy
Galeria Alfa jako pierwsza w regionie czeka na głosy Wojciech Wojtkielewicz

Galeria Alfa jako pierwsza w regionie czeka na głosy
(fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Trwa plebiscyt "Świeć się z Energą i Kurierem Porannym"! Wybieramy w nim najpiękniej oświetlone na święta miasto oraz najładniejszą galerię handlową w świątecznej odsłonie w naszym województwie.

Na razie, ze 175 głosami, prowadzi Bielsk Podlaski. Białystok jest drugi. Ma 98 głosów.

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA SWOJE MIASTO LUB ZGŁOSIĆ JE DO PLEBISCYTU

Mamy też pierwsze zgłoszenie w kategorii galerie - to białostockie Centrum Handlowe Alfa. Galeria reklamująca się jako centrum modowe miasta ma też jak widać aspiracje, żeby zostać handlowym centrum świetlnym.

TU MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA GALERIE I ZGŁOSIĆ CENTRUM HANDLOWE DO PLEBISCYTU

Bardzo się cieszymy, że nasza grudniowa zabawa pod hasłem "Świeć się z Energą i Kurierem Porannym" nabiera rumieńców. Mamy oczywiście nadzieje, że w tegorocznej edycji konkursu to właśnie miasto, galeria i świąteczne zdjęcie któregoś z naszych Czytelników zrobią furorę i zdobędą pierwsze miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji.

Plebiscyt miast: Na razie startuje Bielsk Podlaski i Białystok

Świecące bombki w parku w Bielsku Podlaskim
Świecące bombki w parku w Bielsku Podlaskim Krzysztof Jankowski

Świecące bombki w parku w Bielsku Podlaskim
(fot. Krzysztof Jankowski)

Bielsk Podlaski dzięki aktywności smsowej swoich fanów wygrał na szczeblu regionalnym w dwóch poprzednich edycjach konkursu. W tym roku też świetnie przygotował się świetlnie. Na wjeździe z Białegostoku witają gości aniołki z trąbkami. Przed ratuszem nęci, żeby ją rozpakować świetlana paczka owiązana kokardą, a w jednym z parków cieszą oko trzy różnokolorowe bombki.

ZOBACZ ZDJĘCIA I GŁOSUJ NA BIELSK PODLASKI

W szranki z Bielskiem stanęła już stolica województwa. W Białymstoku pierwsze lampki na choince zapalił Mikołaj z Rovaniemi. Jedną ze znaczniejszych zmian w stosunku do ubiegłego roku jest nowa bardzo efektowna szata świetlna fontanny w centrum, na Rynku Kościuszki. Tu również pojawiło się aż 68 czerwonych kul świetlnych znanych z lat ubiegłych.

ZOBACZ ZDJĘCIA I GŁOSUJ NA BIAŁYSTOK

Zapraszamy do słania smsów i klikania - to Wy, drodzy Czytelnicy, zdecydujecie, kto wygra plebiscyt. Przypomnijmy, że pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa. Do wygrania jest wiele atrakcyjnych nagród - piszemy o tym obok. Czekamy na kolejne zgłoszenia!

Wysokie Mazowieckie w świątecznej iluminacji na jednym ze zdjęć zgłoszonych do konkursu
Wysokie Mazowieckie w świątecznej iluminacji na jednym ze zdjęć zgłoszonych do konkursu Mateusz Aleksandrowicz

Wysokie Mazowieckie w świątecznej iluminacji na jednym ze zdjęć zgłoszonych do konkursu
(fot. Mateusz Aleksandrowicz)

W konkursie fotograficznym szukamy mistrzów gwiazdkowej fotografii, którzy na swoich zdjęciach najlepiej uchwycą świąteczny klimat.

TU MOŻESZ GŁOSOWAĆ, PRZESŁAĆ SWOJE ZDJĘCIA I ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU

W konkursie fotograficznym w pierwszym etapie można wygrać aparat fotograficzny marki Nikon, a w ogólnopolskim finale wiele innych nagród oraz przede wszystkim zaproszenie na warsztaty fotograficzne ze znaną fotograf Lidią Popiel do Hotelu SPA dr Ireny Eris Wzgórza Dylewskie.

Czytaj więcej o konkursie: Zostań mistrzem gwiazdkowej fotografii

O akcji "Świeć się z Energą i Kurierem Porannym"

Świeć się 2014: Białystok i Bielsk Podlaski walczą o tytuł najpiękniej oświetlonego na święta miasta

Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. Najpierw zwycięzcy zostaną wybrani w każdym województwie. Następnie awansują oni do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w styczniu 2015 r.

Na miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w etapie regionalnym czeka nagroda ufundowana przez firmę Energa Oświetlenie - energooszczędny sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który włodarze miasta będą mogli przekazać na cel charytatywny. Za zwycięstwo w ogólnopolskim finale miasto zdobędzie sprzęt o wartości 10 000 zł.

Galeria, która wygra w etapie wojewódzkim awansuje do finału, w którym nagrodą będzie wizyta autobusu Planeta Energii.

Zgłaszać kandydatów do plebiscytu i głosować można na stronach naszego serwisu www.poranny.pl (patrz linki w artykule).

Informacji o akcji "Świeć się z Energą" udziela Krzysztof Zalewski: tel. 698-635-681, e-mail: [email protected]

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa, która zapewnia energię elektryczną dla ponad 2,9 mln klientów, gospodarstw domowych i firm w Polsce.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Dodaj ogłoszenie