Nakrycie głowy to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów stylizacji Panny Młodej. Do tej pory większość z nich nie wyobrażała sobie stylizacji pozbawionej welonu. To on najczęściej uznawany był za jedyny słuszny wybór. Teraz zaczęło się to zmieniać. Wkraczają nowe ozdoby, których opisy umieszczamy poniżej.

Suknia ślubna z klasycznym welonem
Mimo, iż wchodzą nowe rozwiązania, to cały czas welon brany jest pod uwagę przez przyszłe Panny Młode. Wybierając tą ozdobą należy brać pod uwagę cechy sukni ślubnej. Mowa tutaj tak o jej kolorze jak i kroju. Co więcej, wpływ na welon będzie miał również wzrost kobiety jak i jej fryzura. Tak też do sukni prostej, gładkiej, o długości maxi będzie pasował między innymi welon hiszpański. Charakteryzuje się on koronkowymi wstawkami, występowaniem w wersji jedno- i trójwarstwowej, a także tym, że może sięgać jedynie do ramion lub do samej ziemi. Innym rozwiązaniem jest welon tiulowy, gładki. Ten lekki dodatek bardzo dobrze prezentuje się w zestawieniu z okazałą suknią typu princesska jak i syrena. Tego rodzaju welon może mieć dowolną długość, ważne jedynie by dobierać ją do wzrostu Panny Młodej. Welon, nawet tak delikatny może przytłoczyć. Z kolei miejsce upięcia wybiera się w zgodzie z fryzurą. Tak tez może ono być nad lub pod kokiem. Jednymi z modniejszych welonów w ostatnich latach stały się te nawiązujące do stylu vintage. Mowa tutaj rozwiązani typu kogut, jak i wszelkiego rodzaju mocno zdobionymi i marszczonymi dodatkami.

Woalka zamiast welonu
Woalki to bardzo interesujące rozwiązanie, które jest również praktyczne. Mianowicie nie ma z nią tyle problemu co z welonem, który potrafi wplątywać się we włosy, nieestetycznie układać lub zaczepiać o elementy biżuterii. Dwoma najpopularniejszymi materiałami do tworzenia woalek są tiule i siateczki. Do nich dokłada się również ozdoby takie jak kryształki, czy kwiaty. Woalka przysłaniająca całą twarz będzie uznawana za element nadający tajemniczości. Z kolei taka, która zakrywa jedynie oczy nadaje prawdziwie kobiecego i zmysłowego wyglądu. Takie rozwiązanie pasuje do większości sukni ślubnych. Także tych z odkrytymi ramionami.

Suknia ślubna, a toczek fascynator lub hatinator
Te trzy ozdoby nie są jeszcze w naszym kraju zbyt popularne, choć za granicą robią prawdziwą furorę. Zdecydowanie są to rozwiązania dla kobiet odważnych, które nie boją się bawić modą i chcą na swoim ślubie wyglądać naprawdę wyjątkowo. Toczek z zasady powinien przybrać kształt okręgu bądź łezki. Bardzo często jest on połączony z opisywana powyżej woalką. Bardzo modne są ostatnio toczki wykonane z satyny. Taka ozdoba niewątpliwie pasuje najlepiej do długich, klasycznych sukien ślubnych, a także krótkich fryzur. Większy od niego będzie fascytator. Tutaj jak sama nazwa wskazuje jest to element przyciągający wzrok i wzbudzający zainteresowanie zgromadzonych gości. Bardzo często jest to ręcznie wykonywany stroik, na który składają się tiule, kwiaty, czy ozdobne koraliki. Innowacyjnym rozwiązaniem jest również hatinator, który łączy w sobie tak kapelusz jak fascynator. Tak więc jest to ozdoba dość okazała, którą najczęściej nakłada się przy pomocy opaski.

Kapelusz do sukni ślubnej
Wymienione w powyższym akapicie elementy niewątpliwie przeznaczone są dla kobiet pewnych siebie. Tak samo jest w przypadku kapelusza, który coraz częściej pojawia się w zestawieniu z suknią ślubną. Najczęściej jest on jednak wybierany na uroczystość odbywającą się Urzędzie Stanu Cywilnego. Będzie się on zgrywał tak z długą jak i krótką suknią. Ciekawie wygląda również w połączeniu z garniturem ślubnym. Co ciekawe każda kobieta znajdzie w ofercie kapeluszy coś dla siebie, ponieważ stworzono tak wersje mini dla pań o filigranowych kształtach jak i te z fantazyjnym rondem dla kobiet większej postury.

Tego rodzaju ozdobnych elementów najlepiej jest szukać w sklepach zajmujących się sprzedażą sukien ślubnych. Takie miejsca można znaleźć między innymi za pośrednictwem portali branżowych takich jak https://wedding.pl/. Bardzo ważne jest, by przyszła Panna Młoda miała możliwość fizycznego dopasowania nakrycia głowy do wybranej kreacji.