Stylista rozkochuje Podlasianki w modzie. Autorski butik otworzył tuż przed pandemią

Materiał informacyjny BGK
Takiego miejsca w Białymstoku nie było. Przytulne, designerskie wnętrze, dobra kawa, topowe marki ubrań. Stylista Sergiusz Gola stworzył przestrzeń, w której każda kobieta poczuje się wyjątkowo, a mężczyzna odnajdzie swój styl. Młody przedsiębiorca zaryzykował i wziął pożyczkę, by spełnić swoje zawodowe marzenie. A to wszystko w najgorszym możliwym momencie. Tuż przed wybuchem pandemii.

bgk

Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Sergiusz Gola zdaje się doskonale znać tę receptę na sukces. Łączy ją z pracowitością i kreatywnym działaniem. Z serdecznym uśmiechem na twarzy otwiera drzwi swojego butiku, w którym pachnie ekskluzywnymi perfumami, a kreacje na wieszakach kuszą oryginalnością. Jedwab, kaszmir, wełna merynos i z alpaki. Tam nie ma miejsca na bylejakość.

Jesteśmy w tzw. conceptstorze, choć niektórzy nazywają to po prostu butikiem. Ja wolę pierwsze określenie. Nie chcę, by to miejsce kojarzyło się z komercją, tylko z przestrzenią, gdzie miło spędza się czas, w którym chłonie się modę i ją podziwia. Można przy tym wypić dobrą kawę i zrobić wspaniałe zakupy w przyjemnej atmosferzetłumaczy Sergiusz Gola, właściciel conceptstore „Boom Boom Room” w Białymstoku.

Firma powstała w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu zyskała już wielu stałych klientów, którzy przychodzą po nową kreację, a czasami po prostu chcą spędzić miło czas w towarzystwie charyzmatycznego właściciela.

W modowej świątyni Sergiusza Gola można poczuć się jak podczas wizyty u przyjaciela. To niezwykle otwarty i serdeczny człowiek. Lubi rozmawiać i doradzać. Pomaga odnaleźć styl, w którym klient wygląda i czuje się najlepiej. W pracy jest bardzo elastyczny. Stara się, by klientki czuły się komfortowo. Zdarza się, że czeka na nie wieczorem, bo są zapracowane i dopiero wtedy mogą odwiedzić conceptstore. Czasami osobiście dowozi zamówienia.

Zaczynałem jako stylista oraz doradca klienta w jednym z centrów handlowych w Białymstoku.. Znana projektantka dostrzegła drzemiący we mnie potencjał i zaprosiła do współpracy. To było świetne doświadczenie. Z czasem uznałem, że chciałbym prowadzić swój biznes i pracować niezależnie jako stylista. Dzięki namowom przyjaciół oraz rodziny zacząłem podążać w tym kierunku i szukać rozwiązań, które pomogłyby mi stworzyć miejsce, które jest spełnieniem moich wieloletnich marzeńopowiada Sergiusz Gola.

Na jednym ze szkoleń organizowanych przez powiatowy urząd pracy, dowiedział się o możliwości skorzystania z unijnej pożyczki na bardzo dobrych warunkach. Oprocentowanie pożyczki jest bardzo niskie i stałe w całym okresie finansowania. Sergiusz postanowił wykorzystać tę szansę..

Pozyskane środki przeznaczyłem na obfite zatowarowanie butiku. . To kluczowe w mojej pracy. Dzięki tym funduszom zadbałem również o wystrój wnętrza. Chciałem, by odzwierciedlał w pełni charakter tego miejsca i moją osobowość. Zakupiłem też oczywiście sprzęt do codziennej pracy firmy, m. in. profesjonalny komputermówi właściciel sklepu koncepcyjnego.

Niedługo po otwarciu butiku świat stanął na głowie. Pandemia pokrzyżowała plany i pogrzebała nadzieje wielu przedsiębiorcom. Mimo tego Sergiusz Gola wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Dlaczego ? Bo doskonale wykorzystał czas lockdownu.

Staram się czas pandemii wykorzystać konstruktywnie. Przeznaczyłem go np. na uruchomienie strony internetowej sklepu. Dzięki temu działam dziś nie tylko stacjonarnie, ale też online. Przed pandemią nie miałem na to czasu. Poza tym nie sądziłem, że sklep internetowy będzie mi tak bardzo potrzebny. Dziś wiem, że to praktyczne narzędzie, które pomogło mi zaistnieć na szerokim rynku. Dotarłem do nowych klientówcieszy się Gola.

I już planuje przyszłość swojego biznesu.

Chcę rozwijać markę „Boom Boom Room” nie tylko jako miejsca multibrandowego, ale też stworzyć coś własnego. Chcę również podejmować współprace z kolejnymi markami, poszerzać portfolio. Chcę wprowadzić kolekcje męskie. Już zresztą mam w swoim asortymencie ciekawe dodatki. W swojej karierze pracowałem z wieloma mężczyznami, chcę by białostoczanie mieli swoje miejsce, gdzie mogą skorzystać z porady stylisty i świetnie się ubraćplanuje młody przedsiębiorca - Nie bałbym się też wziąć kolejnej pożyczki na rozwój firmy. Jeśli byłaby taka okazja, zaryzykowałbym. Będąc na tym etapie prowadzenia firmy, wiem, że podjąłem mądrą decyzję, korzystając z dofinansowania przy otwarciu biznesupodkreśla Sergiusz Gola.

„Boom Boom Room” mieści się przy ul. Nowy Świat 9/2 w Białymstoku.

W sklepie dostępne są marki znanych zagranicznych jak i krajowych projektantów., wyroby perfumeryjne oraz świece zapachowe. Dodatek w kolekcji stanowi także bielizna oraz produkty ready-to-wear.

Pieniądze na start. Spełnienie marzeń o własnym biznesie jest blisko

Polacy są bardzo przedsiębiorczy i pomysłowi. Wiedzą, że własny biznes to doskonały sposób na realizację planów zawodowych, spełnienie ambicji oraz marzeń. Tylko skąd wziąć pieniądze, by zrealizować swój pomysł? Nie mając wkładu własnego i zdolności kredytowej? Z pomocą przychodzi Expert Consulting w Białymstoku. W ofercie ma pożyczkę na niezwykle korzystnych warunkach, idealną dla osób planujących założenie działalności gospodarczej. Pieniądze na pewny start w biznesie są na wyciągnięcie ręki!

Szczegółowe informacje otrzymasz w biurze Expert Consulting, które mieści się przy ul. Sienkiewicza 49 lok. 115. Masz pytania? Napisz na [email protected]

bgk

Wideo

Materiał oryginalny: Stylista rozkochuje Podlasianki w modzie. Autorski butik otworzył tuż przed pandemią - Gazeta Współczesna