MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studzianki: Marszałek spotkał się z przedstawicielami służb w sprawie funkcjonowania instalacji do przetwarzania odpadów w Studziankach

PZA
Podczas spotkania przedstawiono podejmowane działania oraz możliwości poszczególnych służb w związku z sytuacją CIGO w Studziankach.
Podczas spotkania przedstawiono podejmowane działania oraz możliwości poszczególnych służb w związku z sytuacją CIGO w Studziankach. Wrota Podlasia
W czwartek 5 marca Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki zwołał w urzędzie marszałkowskim spotkanie przedstawicieli służb i instytucji zaangażowanych w sprawę funkcjonowania instalacji do przetwarzania odpadów w Studziankach.

W spotkaniu wziął udział również wicemarszałek Marek Olbryś oraz reprezentanci Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowej Straży Pożarnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Podczas spotkania przedstawiono podejmowane działania oraz możliwości poszczególnych służb w związku z sytuacją Centrum Innowacyjnej Gospodarki Odpadami w Studziankach. Wcześniej, decyzjami Ministra Klimatu (z 5 lutego br.) i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (z 14 lutego br.) spółce MPK Pure Home, czyli zarządcy instalacji, zostało cofnięte pozwolenie zintegrowane. Spółka nie ma praw do eksploatowania instalacji oraz wwożenia na jej teren nowych odpadów.

Ludzie z okolic sortowni odpadów w Studziankach żądają natychmiastowej likwidacji zakładu. Mówią, że tracą zdrowie za każdym razem, gdy hałda śmieci płonie. Przypominają, że tylko w ubiegłym roku śmieci płonęły tu pięć razy. Mają już dość. wysłali list do premiera i prezydenta z prośbą o spotkanie. Liczą, że oni im pomogą.

Sortownia odpadów w Studziankach. Ludzie mają dość. Piszą do...

Wszystkie jednostki zajmujące się sprawą, bardzo dobrze wywiązują się z obowiązków i korzystają ze swoich uprawnień w tym zakresie.

Sortownia śmieci w Studziankach zatruwa życie okolicznych mieszkańcó

Sortownia odpadów w Studziankach. Mieszkańcy organizują patr...

Marszałek Artur Kosicki podziękował ich przedstawicielom za zaangażowanie w rozwiązanie problemu Studzianek i podziękował za dotychczasową pracę. Podkreślił też, że potrzebne jest wypracowanie jak najkorzystniejszego rozwiązania dla naszego regionu, a zwłaszcza mieszkańców. Dlatego zapowiedział kolejne spotkania z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Burmistrzem Gminy Wasilków, na terenie której znajduje się instalacja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny