MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci wymyślili grę komputerową. O pszczołach (zdjęcia)

Julita Januszkiewicz
Kacper Stasiełuk (z lewej) i Jakub Sperski, studenci informatyki z PB stworzyli grę komputerową o pszczołach
Kacper Stasiełuk (z lewej) i Jakub Sperski, studenci informatyki z PB stworzyli grę komputerową o pszczołach Piotr Łozowik
Gracz wciela się w pszczelarza i musi zarządzać pasieką. Czyli rozwijać firmę, dbać o jej finanse, kupować ule. Taka jest gra komputerowa „Beekeeper". Wymyślili ją Kacper Stasiełuk i Jakub Sperski, studenci II roku informatyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Mieli już okazję przetestować ją miłośnicy gier komputerowych.

- Dlaczego pszczoły? Wydawało się nam, że w ich oparciu będzie nam łatwiej zbudować jakąś strategię ekonomiczną, która uczyłaby zarządzania własną pasieką. Gra wymaga logicznego myślenia i wprawy - tłumaczy Kacper Stasiełuk.

Z gry na pewno możemy dowiedzieć się paru ciekawostek o samych pszczołach i poznać życie pszczelarzy. Fabuła jest taka, że gracz dostaje pasiekę w spadku po dziadku, który w testamencie prosi, by ją prowadzić i rozwijać. Musi zajmować się pszczołami, kupować ule, dbać o finanse pasieki, ale też rozwijać interes, czyli poszerzać teren swoich wpływów na gospodarczej mapie świata.

- Na tej samej mapie funkcjonują nasi konkurenci, przeciwnicy, którzy nie dadzą łatwo za wygraną. Oni też próbują zdobyć lepsze tereny pod pasiekę czy uprawę kwiatów i sami chcą zdobyć tytuł najlepszej pasieki w rankingu branżowej gazety, która czasami pojawia nam się na ekranie i donosi o najważniejszych wydarzeniach w branży. Musimy więc wykazać się dobrą umiejętnością planowania i przewidywania ruchów konkurencji - opowiada Kacper Stasiełuk.

Projekt powstawał ponad rok. Studenci wpadli na pomysł, by stworzyć grę o pszczołach. Przeszukali internet i okazało się, że ich będzie ona pierwsza o takiej tematyce na rynku. Kacper i jego kolega Jakub Sperski założyli w tym celu firmę.

Chętni mogą pobrać grę w serwisie Steam. Jak mówią studenci, to największy sklep internetowy z grami komputerowymi na świecie.

Gra kosztuje 5 dolarów, czyli 17,99 zł. Jest dostępna w języku polskim i angielskim. Studenci chcą przygotować ją w językach chińskim i rosyjskim.

- Przez kolejne miesiące będziemy pracować nad aktualizowaniem i ulepszaniem naszej gry. Kiedy „Beekeeper” osiągnie stabilny etap, ostateczny kształt, zamierzamy wydać go w wersji na konsolę - zapowiada Jakub Sperski

Disco pod Gwiazdami odbędzie się na terenie Politechniki Białostockiej. Wejście na teren imprezy możliwe jest od ulicy Zwierzynieckiej i Wiejskiej. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 18, a pierwszy koncert rozpocznie się punkt 20. Sprawdź, kto zagra i jakie udogodnienia czekają osoby niepełnosprawne

Politechnika Białostocka. Disco pod Gwiazdami 2019, czyli m...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mount Everest cały czas rośnie

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny