Strażak z Białegostoku niekwestionowanym zwycięzcą ogólnopolskiego turnieju w dwuboju pożarniczym (zdjęcia)

Izabela Krzewska
Nasz strażak okazał się najlepszy w Polsce. Kpt. Sieliwoniuk 100-metrowy tor przeszkód pokonał w czasie 17,36 sekund, a wspinaczka na 3. piętro - przy użyciu drabiny hakowej - zajęła mu 14,92 sekund KM PSP w Białymstoku
Kpt. Rafał Sieliwoniuk z KM PSP w Białymstoku zwyciężył w każdej kategorii. Z Ostrowca Świętokrzyskiego przywiózł trzy puchary i nagrody rzeczowe.

To był już XXX Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym z udziałem członków Kadry Narodowej. W turnieju wzięli udział najlepsi sportowcy wśród strażaków z całego kraju.

Zmagania odbywały się w konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100 metrów, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz dwubój pożarniczy.

Zawody odbyły się 2 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przebiegły w miłej atmosferze i okazały się wspaniałym widowiskiem, budzącym duże zainteresowanie publiczności.

Województwo podlaskie reprezentowało trzech funkcjonariuszy PSP: dwóch z Białegostoku i jeden z Kolna. Najlepszy, i to w całym turnieju, okazał się kpt. Rafał Sieliwoniuk z białostockiej komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zwyciężył w każdej konkurencji. 100-metrowy tor przeszkód pokonał w czasie 17,36 sekund, a wspinaczka na 3. piętro - przy użyciu drabiny hakowej - zajęła mu 14,92 sekund. To dało mu 1. miejsce na podium.

Dzięki tym czasom zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej. Trzeci puchar nasz strażak otrzymał za dwubój pożarniczy za czas 32,28 sekund. Serdecznie gratulujemy!