Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Straż miejska rozpoczyna akcję "Hiena cmentarna". Funkcjonariusze rozpoczynają wzmożone kontrole w rejonach cmentarzy

ezio, inf. prasowa
Działania „Hiena” mające charakter przede wszystkim prewencyjny i będą prowadzone przez Straż Miejską w godzinach wieczornych, od czwartku (31 października) do piątku (2 listopada).
Działania „Hiena” mające charakter przede wszystkim prewencyjny i będą prowadzone przez Straż Miejską w godzinach wieczornych, od czwartku (31 października) do piątku (2 listopada). Archiwum
Co roku w dniach poprzedzających Wszystkich Świętych nasilają się kradzieże wiązanek i zniczy z cmentarzy. Dlatego też straż miejska rozpoczyna wzmożone kontrole w rejonach nekropolii.

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na złodziei, którzy kradną przyniesione na cmentarze wieńce, kwiaty czy znicze, a także osoby profanujące groby czy pomniki, dokonujące rozbojów na osobach odwiedzających cmentarze oraz zakłócające spokój i porządek publiczny.

- Pamiętajmy, że złodzieje wykorzystają każdą chwilę naszej nieuwagi - informuje białostocka straż miejska. - Warto pamiętać o tym, żeby w trakcie porządkowania grobów nie pozostawiać bez nadzoru przedmiotów osobistych, takich jak torebki czy portfele. Nie należy też zostawiać cennych rzeczy w samochodach zaparkowanych w rejonie cmentarzy. Zwracajmy też uwagę na dzieci pozostawione bez opieki czy osoby starsze mogące potrzebować pomocy. Każdą niebezpieczną albo nietypową sytuację zgłaszajmy służbom, poinformujmy obecny na cmentarzu patrol strażników.

Dojazd do cmentarzy: Św. Boboli i Św. EufrozynyPodczas Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu wokół cmentarzy. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na wprowadzone zmiany i oznakowania. Prezentujemy mapy przedstawiające dojazdy do cmentarzy i zmianę organizacji ruchu.Więcej: Wszystkich Świętych. Organizacja ruchu przy cmentarzach. Cmentarz miejski, farny, prawosławny, św. Boboli, Proroka Elisza [OBJAZDY, PARKING]Jak parkować przy cmentarzach:Białystok. Parkowanie na Wszystkich Świętych. Zalecane parkingi w rejonie cmentarzy [TAXI, PARKINGI, MAPY]

Dojazd do cmentarzy na Wszystkich Świętych w Białymstoku. Zo...

Straż Miejska ostrzega też przed kieszonkowcami, którzy z pewnością będą chcieli wykorzystać tłok w środkach komunikacji miejskiej. Pilnujmy swoich portfeli i telefonów komórkowych.

Funkcjonariusze, oprócz dbania o porządek w rejonie cmentarzy, zwrócą też uwagę na bezpieczeństwo na drogach dojazdowych do nekropolii. Będą pomagać mieszkańcom w dotarciu na groby bliskich, kierując ich na wyznaczone parkingi oraz informując o zmianach w organizacji ruchu.

Sonda: czy białostoczanie są zadowoleni z wyników wyborów samorządowych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny