Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strajk nauczycieli 2019: Łapy. Szkoły rozpoczynają strajk. Zajęcia będą odwołane

(jul)
Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Łapach w środę dołączają do ogólnopolskiego bezterminowego strajku nauczycieli. To oznacza, że lekcje nie odbędą się. Tak ma być do odwołania.

Postaramy się zorganizować pracę naszej placówki tak, by zmiany w jej funkcjonowaniu od dnia 10 kwietnia były dla Państwa i naszych uczniów jak najmniej uciążliwe - apeluje do rodziców Daniel Gołaszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach.

Na stronie tamtejszego magistratu pojawił się komunikat informujący o strajku w tej szkole.

Dyrektor zapewnia, że zajęcia w "zerówkach" będą odbywały się w taki sam sposób, jak dotychczas, "a w godzinach popołudniowych dzieci będą objęte opieką na dotychczasowych zasadach".

Dla tych nieco starszych dzieci zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Będą się odbywały w godzinach, w których w normalnym trybie pracy odbywały się ich zajęcia lekcyjne. Natomiast popołudniu ma być zapewniona opieka w świetlicy.Uczniowie klas 0 – III, którzy będą obecni w szkole podczas strajku będą mogli zjeść w szkole obiad.

- Ze względu na brak wystarczającej liczby pracowników pedagogicznych nie mamy możliwości zapewnienia opieki uczniom klas IV – VIII, jeżeli będzie to możliwe prosimy o zapewnienie im opieki w domach rodzinnych. Jeżeli zamierzają Państwo zapewnić opiekę uczniom kl. 0 – III we własnym zakresie prosimy o telefoniczne poinformowanie o tym sekretariatu szkoły w wtorek 9 kwietnia (85 715 24 19) - informuje dalej Daniel Gołaszewski.

W środę do ogólnopolskiego strajku nauczycieli dołączy także Szkoła Podstawowa nr 2 w Łapach. Bo zawiązał się tutaj komitet strajkowy. W tej szkole także w środę lekcje zostaną odwołane.

- Zapewniamy naszych uczniom zajęcia opiekuńczo - wychowawcze i opiekę w świetlicy szkolnej od godziny 7 do 16 - mówi Krzysztof Łapiński, dyrektor SP nr 2 w Łapach.

Dzieci, które przyjdą do szkoły będą mogły skorzystać z obiadów.

O zmianach szkoły będą informowały rodziców.

Pierwszy dzień strajku nauczycieli w Białymstoku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny