Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczny Stok Białystok pokonał faworyta.

Słoneczni awansowali w futsalowej ekstraklasie na 10. miejsce
Słoneczni awansowali w futsalowej ekstraklasie na 10. miejsce Anatol Chomicz
W 14. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonał drużynę Orła Jelcz-Laskowice i awansował na 10 miejsce w tabeli.

Drużyna MOKS pokonała w 14. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2:1 awansując na 10, miejsce w tabeli.

Faworytem spotkania byli wyżej notowani goście, ale futsaliści Słonecznych zagrali bardzo dobry mecz zasłużenie wygrywając. Już w 7 minucie białostoczanie objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Kożuszkiewicza. Goście mieli swoje szanse, ale świetnie spisywała sie obrona, jak również bramkarz MOKS-u Dawid Święciński.

W drugiej połowie nastąpił skumulowany atak gości, skutecznie odpierany przez podopiecznych Adriana Citko. Słoneczni odpowiedzieli akcją, po której prowadzili już 2:0. Piotr Skiepko zaliczył przechwyt, a akcję wykończył Tomasz Dzierzgowski. Była to jednak dopiero 25 minuta gry. Trener gości postawił wszystko na jedną kartkę i Orzeł zagrał z wysuniętym bramkarzem robiąc przewagę w polu. Na 4 minut przed końcem drużyna z Laskowic zdobyła kontaktowego gola. Defensywa białostoczan nie pozwoliła jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i Słoneczni mogli cieszyć się z trzech punktów.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Krzysztof Kożuszkiewicz 7, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 24, 2:1 Arkadiusz Szypczyński 36