Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczni Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 4:3.

MOKS Słoneczny Stok zdobył pierwsze trzy punkty
MOKS Słoneczny Stok zdobył pierwsze trzy punkty Wojciech Wojtkielewicz
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok Białystok w drugim spotkaniu Statscore Ekstraklasa pokonali na własnym boisku drużynę AZS UŚ Katowice.

Po 2:11 z Rekordem Bielsko-Biała zawodnicy MOKS Słoneczny Stok Białystok bardzo chcieli zatrzeć ten zły wynik zwycięstwem w 2. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy z AZS UŚ Katowice. Rywal w pierwszym meczu też przegrał z Piastem Gliwice 1:3.

Jednak spotkanie z rywalami nie zacząło się dobrze dla gospodarzy. MOKS w 2 minucie stracił bramkę po rzucie wolnym, gdy piłka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza Słonecznych Dawida Święcińskiego.

Białostoczanie, na szczęście niezrażeni niepowodzeniem, ruszyli do odrabiania straty i w 6 minucie doprowadzili do wyrównania po strzale Piotra Kowalczyka. Gospodarze szybko mogli wyjść na prowadzenie, niestety brakowało dobrego rozegrania akcji i skuteczności.

Na 6 sekund przed końcem pierwszej połowy białostoczanie dopięli swego, po silnym zagraniu w pole karne gości, piłka trafiła w zawodnika gości Kamila Musiała i wpadła do siatki bramki AZS.

Od 30 minuty białostoczanie prowadzili już 3:1. Strzelcem gola był Sergiej Szostak. W tym okresie gry goście po ich każdym faulu karani byli już przedłużonym rzutem karnym. Akademicy atakowali, ale w naszej bramce świetnie radził sobie Święciński, a w 32 minucie Krzysztof Kożuszkiewicz podwyższył prowadzenie na 4:1. Wszystko więc układało się po myśli białostoczan. AZS jednak nie rezygnował, zdobyli dwa gole i pięć ostatnich minut było bardzo nerwowych. Goście w ostatniej akcji strzelają gola, ale sędzia wyraźnie przed uderzeniem piłki, zakończył mecz i ta bramka nie została już uznana. MOKS wygrywa 4:3.

Słoneczny Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 4:3
Bramki: 0:1 Robert Gładczak 2, 1:1 Piotr Kowalczyk 6, 2:1 Kamil Musiał 20 (samobój), 3:1 Siergiej Szostak 30, 4:1 Krzysztof Kożuszkiewicz 32, 4:2 Kamil Musiał 32, 4:3 Adam Jonczyk 35.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Dreman Opole Komprachcice - Piast Gliwice 0:7
Bramki: 0:1 Sebastian Szadurski 9, 0:2 Marek Bugański 10, 0:3 Tomasz Czech 19, 0:4 Rodrigo Dasaiev 23, 0:5 Mateusz Mrowiec 24, 0:6 Rafał Franz 32 z karnego, 0:7 Roman Wachuła 38.

GSF Gliwice - Constract Lubawa 0:5
Bramki: 0:1 Jakub Raszkowski 12, 0:2 Jakub Raszkowski 27, 0:3 Pedro Silva 16, 0:4 Tomasz Kriezel 19, 0:5 Vitinho 27.

Clearex Chorzów - AZS UW Wilanów 8:2
Bramki: 1:0 Krzysztof Salisz 6, 2:0 Sebastian Leszczak 11, 3:0 Sebastian Leszczak 18, 3:1 Maciej Pikiewicz 20, 4:1 Mikołaj Zastawnik 28, 4:2 Radosław Marcinkowski 37, 5:2 Mikołaj Zastawnik 37, 6:2 Sebastian Brocki 34, 7:2 Sebastian Brocki 37, 8:2 Robert Rotuski 35.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Futsal Team Brzeg 3:0
Bramki: 1:0 Arkadiusz Szypczyński 7, 2:0 Arkadiusz Szypczyński 40, 3:0 Arkadiusz Szypczyński 40.

Rekord Bielsko-Biała - LSSS Lębork 7:3
Bramki: 1:0 Michał Marek 8, 1:1 Mateusz Madziąg 12, 2:1 Michał Kubik 13, 3:1 Alex Viana 30, 3:2 Dominik Depta 30, 4:2 Alex Viana 31, 4:3 Piotr Łapigrowski 32, 5:3 Artur Popławski 33, 6:3 Alex Viana 37, 7:3 Michał Kubik 40.

Bayern z Superpucharem Europy

Materiał oryginalny: Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczni Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 4:3. - Gazeta Współczesna