Stal Mielec - Jagiellonia 3:1 (relacja na żywo) Rewanżu za porażkę sprzed 27 lat nie było

Wojciech Wojtkielewicz
Po 27 latach obie drużyny Jagiellonii i Stali Mielec spotkały się ze sobą w rozgrywkach centralnych. Ostatni raz zagrały ze sobą w sezonie 1992/93 ekstraklasy i wówczas wygrała Stal 5:0! Dziś rewanżu nie było. Żółto-Czerwoni przegrali 1:3.

90 + 3 min.: Koniec meczu. Jagiellonia przegrywa 1:3.
90 + 1 min.: Dadok szczęśliwie podaje do Zjawińskiego, który z łatwościa strzela na 3:1!
85 min.: Imaz strzela nad poprzeczka bramki Stali.
83 min.: Borysiuk pozwala Dadokowi na oddanie strzału. Na szczęście piłka przechodzi tuż obok słupka bramki Węglarza
80 min.: Strzał Wojtkowskiego w boczną siatkę bramki Stali.
76 min.: Zmiana w Jadze, za Pankiewicza wchodzi Wojtkowski.
74 min.: Zmiany w Stali. Za Domańskiego wchodzi Zjawiński, a za Maka Dadok.
72 min.: Taras Romanczuk wybija piłkę z pustej bramki po strzale Maka.
71 min.: Strzał Prokića i obrona Węglarza.
66 min.: Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii. Przy asyście Pankiewicza, który zachowuje się bardzo biernie skacze Grzegorz Tomasiewicz, który głową strzela gole. 2:1 dla Stali.
59 min.: Dwie zmiany w Stali. Za Flisa wchodzi Gettinger, a z Wróbla Prokić.
57 min.: Dośrodkowanie w pole karne Stali. Prikryl nie zdążył.
46 min.: Rozpoczyna się II połowa. Zmiany w Jagiellonii: za Mystkowskiego wchodzi Cernych, a za Fernana Lopeza wchodzi Taras Romanczuk
45 + 1 min.: Koniec I połowy
45 min.: Sędzia doliczył 1 minutę.
30 min.: Rzut wolny z linii pola karnego dla Stali. Domański strzela i fantastycznie broni Węglarz.
23 min.: Strzela Pospisil, zabrakło siły, by zaskoczyć bramkarza Stali.
21 min.: Wróbel wychodzi na sytuację sam na sam, kapitalny pościg Borysiuka, który w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z nogi piłkarzowi Stali.
19 min.: Po rzucie rożnym Matras strzela groźnie główką, Węglarz kapitalnie interweniuje.
14 min.: Lopez dośrodkowuje na główkę Cernycha, zabrakło precyzji...
12 min.: Wdowik dośrodkowuje, Prikryl wślizgiem strzela. Niestety, obok.
11 min.: Znów Puljić z dystansu, tym razem mocno obok.
9 min.: Szaleje Jakov Puljić. Dwa strzały i minimalnie obok.
6 min.: Wdowik zagrywa z rzutu rożnego na przedpole, a tu Mystkowski strzałem pod poprzeczkę doprowadza do wyrównania.
4 min.: Wyjątkowe gapiostwo białostockich obrońców i bramkarza. Marcin Flis głową wśród stojących jak kołki obrońców strzela głową gola z najbliższej odległości.
1 min.: Start meczu. Stal gra w białych koszulkach, niebieskich spodenkach, Jagiellonia w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach.

STAL MIELEC - JAGIELLONIA 3:1 (1:1)
Bramki 1:0 Marcin Flis 4, 1:1 Przemysław Mystkowski 6, 2:1 Grzegorz Tomasiewicz 66, 3:1 Łukasz Zjawiński 90+1

STAL: Rafał Strączek - Kamil Kościelny, Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis (59. Krystian Gettinger), Mateusz Mak (74. Robert Dadok), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras, Maciej Domański (74. Łukasz Zjawiński) , Jakub Wróbel (59. Andrej Prokić), Petteri Forsell (90. Maciej Urbańczyk)

JAGIELLONIA: Damian Węglarz – Szymon Pankiewicz (76. Kamil Wojtkowski), Ariel Borysiuk, Bodvar Bodvarsson, Bartłomiej Wdowik, Tomas Prikryl, Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Taras Romanczuk), Przemysław Mystkowski (46. Fedor Cernych), Jesus Imaz, Jakov Puljić

Sędziował: Jarosław PRZYBYŁ (Kluczbork)