Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Środowy Poranny: Nauka i biznes razem

Marta Gawina
Dr Krzysztof Brzeziński z instytutu chemii prezentuje zasady pracy dyfraktometru rentgenowskiego. W ręku trzyma igłę, na której można zamontować badaną cząsteczkę.
Dr Krzysztof Brzeziński z instytutu chemii prezentuje zasady pracy dyfraktometru rentgenowskiego. W ręku trzyma igłę, na której można zamontować badaną cząsteczkę. Anatol Chomicz
Najnowocześniejszy sprzęt czy specjalistyczne badania. To oferuje Centrum BioNanoTechno na UwB. W czwartek pracownie zostaną uroczyście otwarte. - Dzięki centrum możemy współpracować z lokalnymi firmami, urzędami czy policją - mówi dr Beata Kalska-Szostko, kierowniczka centrum.

Trzy pracownie: biochemii i biologii strukturalnej, nanotechnologii i chemii materiałowej, nowoczesnych technologii syntezy i analizy polimerów oraz laboratorium ogólne. Wszędzie został już zainstalowany nowoczesny sprzęt. Jest wart kilkanaście milionów złotych.

- To światowa klasa. Wielu z tych urządzeń do tej pory nie mieliśmy - podkreśla dr Beata Kalska-Szostko, kierowniczka Centrum BioNanoTechno w instytucie chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

Więcej przeczytasz w środowym papierowym wydaniu Kuriera Porannego.

A oto co jeszcze polecamy w środowym wydaniu.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny