Sprzęt wartości niemal 800 tys. zł trafił do szpitala w...

  Sprzęt wartości niemal 800 tys. zł trafił do szpitala w Bielsku Podlaskim. To dary WOŚP (ZDJĘCIA)

  luk

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dar WOŚP z 2018 r - trzy stanowiska do resuscytacji
  1/6
  przejdź do galerii

  Dar WOŚP z 2018 r - trzy stanowiska do resuscytacji ©SP ZOZ Bielsk Podlaski

  Sprzęt wartości 788 521, 04 zł trafił przekazała dotąd Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do szpitala w Bielsku Podlaskim. Wkrótce do placówki trafi kolejny sprzęt - aparat EKG dla dzieci.
  SP ZOZ w Bielsku Podlaskim to jedna z podlaskich placówek regularnie wspomaganych przez WOŚP. Tylko w 2018 roku do szpitala trafił przekazany przez Orkiestrę aparat do badania słuchu, bilirubinometr, trzy stanowiska do resuscytacji Panda z kardiomonitorem i nawilżaczem oraz dwie lampy do fototerapii na statywie. Sprzęt znalazł się na oddziale ginekologiczno-położniczym i noworodkowym szpitala.

  Zobacz galerię

  Jak niedawno poinformowała WOŚP, w najbliższym dniach m.in. do szpitala w Bielsku Podlaskim, trafi kolejny sprzęt, przekazany przez firmy medyczne. Bielska placówka dzięki firmie BTL Polska otrzyma aparat do EKG dla dzieci.

  Od 1993 roku do SP ZOZ w Bielsku Podlaskim trafił już sprzęt wartości niemal 800 tys. zł. M.in. w 2015 było to 26 łóżek elektrycznych do Zakładu Pielęgnacyjno-Leczniczego. Wśród darów Orkiestry znalazły się też takie sprzęty jak m.in. aparat KTG, kardiomonitor noworodkowy, stanowisko resuscytacji noworodków, lokalizator naczyń krwionośnych czy pulsoksymetry.

  FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.poranny.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »