MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdź swoją wiedzę o hetmanie

(ak)
Jan Klemens Branicki. Portret pędzla Augustyna Mirysa
Jan Klemens Branicki. Portret pędzla Augustyna Mirysa
W ten weekend każdy będzie mógł przekonać się, co wie o rodzie Branickich, architekturze, sztuce i życiu codziennym epoki baroku.

Centrum im. Ludwika Zamenhofa przygotowało ciekawy interaktywny test, czyli Quiz Hetmański. Organizowany jest w piątek i sobotę (22 i 23 czerwca) w godz. 10-17.

Jan Klemens Branicki to postać dużego formatu. Hetman Wielki Koronny, kasztelan krakowski, głowa stronnictwa profrancuskiego w Rzeczypospolitej, przywódca stronnictwa republikanów, jeden z największych polskich magnatów XVIII wieku. Właściciel 12 miast, 257 wsi i 17 pałaców.

Na rozwiązanie każdy uczestnik ma 15 minut. Kilkanaście pytań będzie dotyczyło Jana Klemensa Branickiego, jego mecenatu, architektury, sztuki i życia codziennego epoki baroku. Po błędnej odpowiedzi uczestnik traci minutę, ale nie wypada z gry. Wygrywa osoba, która odpowie prawidłowo na najwięcej pytań. Wyniki poznamy w niedzielę (24 czerwca) o godz. 12. Udział w quizie jest bezpłatny.

Do wygrania są gobeliny z herbem rodu Branickich oraz nagrody książkowe "Jan Klemens Branicki - sarmata nowoczesny", "Białystok za pałacową bramą", "Białystok między wojnami", "Artyści Białegostoku XVIII-XX wiek", "Białystok oczami kartografa", "Pałac Branickich - historia i wnętrza".
Więcej w serwisie Strefa Imprez

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny