Sportowy weekend w regionie: Sporo się będzie działo

    Sportowy weekend w regionie: Sporo się będzie działo

    (kw)

    Kurier Poranny

    Kurier Poranny

    W Białymstoku gościć będzie selekcjoner kadry narodowej polskich koszykarzy Mike Taylor i jego podopieczni

    W Białymstoku gościć będzie selekcjoner kadry narodowej polskich koszykarzy Mike Taylor i jego podopieczni ©Dariusz Gdesz

    Chociaż Jagiellonia Białystok skończyła już ekstraklasowe weekendy, to sportowy weekend w regionie zapowiada się ciekawie, a kibice wielu dyscyplin znajdą coś dla siebie.
    W Białymstoku gościć będzie selekcjoner kadry narodowej polskich koszykarzy Mike Taylor i jego podopieczni

    W Białymstoku gościć będzie selekcjoner kadry narodowej polskich koszykarzy Mike Taylor i jego podopieczni ©Dariusz Gdesz

    W Białymstoku ciekawie zapowiadają się mecze towarzyskie koszykarzy Polska - Białoruś. Do stolicy regionu przyjedzie selekcjoner narodowej reprezentacji Mike Taylor z grupą zawodników, która walczy o miejsce w pierwszej reprezentacji. Mecze z Białorusią rozegrane zostaną w sobotę (godz. 18) i niedzielę (16) w hali VI LO przy ul. Warszawskiej. Wstęp wolny.

    Kibice sportów walki pasjonować się mogą mistrzostwami kraju w koluchstylu. Fani zawodów strongmanów będą mieli rzadką okazję podziwiania rywalizacji siłaczy. W sobotę na Rynku Kościuszki dojdzie do zawodów w ramach Pucharu Narodów.

    Z rozgrywek ligowych warto zwrócić uwagę na mecze futbolistów amerykańskich Lowlanders Białystok i walkę o awans do ekstraklasy tenisistek stołowych białostockich Dojlid.

    W Łomży kibiców piłkarskich elektryzuje przyjazd Widzewa Łódź, który zagra trzecioligowe spotkanie z ŁKS-em 1926.

    A oto nasze propozycje imprez sportowych w regionie.

    Piłka nożna

    Nice 1. liga
    : Wigry Suwałki - Ruch Chorzów (niedziela, godz. 12.45, na stadionie przy ul. Zarzecze 26).

    III liga: Tur Bielsk Podlaski - Huragan Morąg, (sobota, godz. 17, na stadionie przy ul. Orzeszkowej 2).
    ŁKS 1926 Łomża - Widzew Łódź (niedziela, godz. 19.26, na stadionie przy ul. Zjazd 18).

    IV liga: Sparta Augustów – Warmia Grajewo (sobota, godz. 15), Orzeł Kolno – MKS Mielnik (s. 17), Promień Mońki – Ruch Wysokie Mazowieckie (s. 17), Wissa Szczuczyn – KS Michałowo (s. 17), Dąb Dąbrowa Białostocka – Biebrza Goniądz (n. 16), Sparta 1951 Szepietowo – Cresovia Siemiatycze (n. 17).

    Centralna Liga Juniorów U-17: Jagiellonia Białystok - UKS SMSŁódź (sobota, godz. 17, na bocznej murawie stadionu przy u. Słonecznej 1).

    Klasa okręgowa: Krypnianka Krypno - Czarni Czarna Białostocka (sobota, godz. 16), Rudnia Zabłudów - KS Śniadowo (s. 16.30), Jasion Jasionówka - Hetman Białystok (niedziela, godz. 15), Korona Dobrzyniewo - Żubr Drohiczyn (n. 16), Piast Białystok - Pomorzanka Sejny (n. 16), LZS Narewka - Sokół 1946 Sokółka (n. 17), Orlęta Czyżew - Puszcza Hajnówka (n. 17), Hetman Tykocin - Konar-Kora Korycin (n. 18.30).

    Klasa A, grupa 1.: Orzeł Kleszczele - Iskra Narew (s. 16), Bocian Boćki -Kolejarz Czeremcha (n. 14), Unia Ciechanowiec - GKP Orla (n. 14).

    Klasa A, grupa 2.: Orzeł Tykocin - KS Grabówka (piątek, godz. 18.30), Pasja Kleosin - Grab Janówka (p. 20), Polonia Raczki - GKS Stawiski (n. 14).

    Klasa A, grupa 3. : Gryf-Czarni Gródek - Sudovia Szudziałowo (s. 14), KS Sokoły - Pogranicze Kuźnica (n. 14), UM Krynki - Supraślanka Supraśl (n. 14), Znicz Suraż - Iskra Wyszki (n. 16).

    Futbol amerykański

    PLFA I:
    Lowlanders Białystok - Wrocław Panthers (sobota, godz. 12, na bocznej murawie stadionu przy ul. Słonecznej 1).  

    Sporty walki

    X Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Koluchstylu
    (Białystok, niedziela, godz. 11 w haliSP50 przy ul. Pułaskiego 96).

    Sporty siłowe

    Puchar Narodów Strongman
    (Białystok, sobota, godz. 15, na placu przy Rynku Kościuszki).

    Koszykówka

    Mecze towarzyskie:
    Polska - Białoruś (sobota, godz. 18 i niedziela, godz. 16, w hali VI LO przy ul. Warszawskiej 8).

    Tenis stołowy

    Baraż o ekstraklasę kobiet
    : Dojlidy Białystok - Karpaty Krosno (niedziela, godz. 14, w małej hali ZSRol. przy ul. Suchowolca 26).

    Trener Mike Taylor po meczu Polska - Portugalia 83:57

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33

    Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych