Kurier Poranny

Sportowa inwestycja przy V liceum. Zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego 2016 (zdjęcia)

Przy białostockim liceum ogólnokształcącym na ul. Miodowej została zrealizowana kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2016. Powstał tam kompleks

UM Białystok

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Sportowa inwestycja przy V liceum. Zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego 2016

Przy białostockim liceum ogólnokształcącym na ul. Miodowej została zrealizowana kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2016. Powstał tam kompleks sportowy, z którego już korzysta m.in. młodzież ucząca się w tej szkole.

W 2016 roku przy V Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Starosielce wybudowano boisko wielofunkcyjne i kort tenisowy. Obiekty zostały ogrodzone, oświetlone i objęte monitoringiem. Inwestycja została zrealizowana dzięki projektowi zgłoszonemu przez białostoczan do Budżetu Obywatelskiego 2016. Na ten pomysł głosowało prawie 8 tys. 300 osób. Następnie w 2017 roku, w uzupełnieniu do projektu obywatelskiego, Miasto zrealizowało inwestycję obejmującą budowę czterotorowej bieżni ze skocznią do skoku w dal i boiska do siatkówki plażowej.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego wyniósł prawie 700 tys. zł (210 tys. zł to dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki). Natomiast koszt budowy bieżni ze skocznią oraz boiska do siatkówki plażowej to ponad 210 tys. zł.

Polecamy