Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółka MPEC zmieniła nazwę na Enea Ciepło. Białystok stał się jednym z centrów biznesowych Enei

ezio
Połączenie dwóch dużych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Białymstoku pozwoli na optymalizację systemu ciepłowniczego w mieście i spowoduje wzmocnienie pozycji białostockiego ciepłownictwa w Polsce – dodał prezes Dulewicz.
Połączenie dwóch dużych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Białymstoku pozwoli na optymalizację systemu ciepłowniczego w mieście i spowoduje wzmocnienie pozycji białostockiego ciepłownictwa w Polsce – dodał prezes Dulewicz. Archiwum
Należąca do Grupy Enea spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku zmieniła nazwę na Enea Ciepło. Dzięki temu Białystok staje się jednym z centrów biznesowych Enei. Grupa chce w pełni wykorzystać potencjał stolicy Podlasia. Zmiana nazwy spółki docelowo otworzy nowe możliwości dla odbiorców energetyki cieplnej w Białymstoku.

– W związku z realizacją strategii biznesowej, podjęliśmy decyzję o wydzieleniu w strukturach Grupy obszaru zajmującego się ciepłownictwem. Stanie się to w oparciu o należące do Enei Wytwarzanie - Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku, które będzie tworzyło obszar Enea Ciepło w Białymstoku – powiedział Zbigniew Piętka, wiceprezes Enei ds. korporacyjnych.

Zobacz też Gorąco w MPEC. Wyrzucili szefa Solidarności na bruk

Następnym elementem, w perspektywie kolejnych miesięcy, będzie połączenie Enei Ciepło z należącą do Enei Wytwarzanie Elektrociepłownią Białystok. Pozwoli to na optymalizację produkcji energii cieplnej, a w mieście powstanie centrum biznesowe Grupy połączone jedną, rozpoznawalną marką. W ten sposób jeden podmiot w Białymstoku przejmie odpowiedzialność zarówno za produkcję ciepła, jak i jego dostarczanie do mieszkań, domów czy firm.

Grupa Enea, tworząc Eneę Ciepło chce w pełni skorzystać z potencjału stolicy Podlasia. Zmiana nazwy spółki nie wpłynie na odbiorców energetyki cieplnej w Białymstoku.

Czytaj też Z 260 mln złotych ze sprzedaży MPEC w Białymstoku zostało tylko 95 mln

– Mieszkańcy Białegostoku nie odczują zmian, co więcej w tym przypadku można mówić o zdecydowanych korzyściach. Marka Enea daje bowiem gwarancję stabilnych dostaw ciepła, a także stabilnych cen – powiedział Wiktor Dulewicz, prezes Enei Ciepło.

– Połączenie dwóch dużych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Białymstoku pozwoli na optymalizację systemu ciepłowniczego w mieście i spowoduje wzmocnienie pozycji białostockiego ciepłownictwa w Polsce – dodał prezes Dulewicz.

Należąca do największych firm w kraju, Grupa Enea ma swoją główną centralę w Poznaniu. Część spółek ma jednak swoje siedziby w innych regionach Polski. Przykładowo w Świerżach Górnych pod Kozienicami swoją siedzibę ma Enea Wytwarzanie, w Szczecinie znajduje się siedziba Enei Oświetlenie, a w Zawadzie Enei Połaniec. Sprzyja to budowie szerokich kompetencji na całym obszarze działania Enei oraz rozwojowi Grupy. Teraz Białystok stanie się jednym z takich centrów kompetencyjnych Grupy.

Jedyny odkryty basen w mieście W 1999 roku wszystko wyglądało inaczej. Przekonajcie się sami!

Białystok blisko ćwierć wieku temu. W 1999 roku nasze miasto...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny