Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółka LSA ze złotym godłem QI Najwyższa Jakość

Redakcja
Spółka LSA ze złotym godłem QI Najwyższa Jakość
Spółka LSA ze złotym godłem QI Najwyższa Jakość
Złote godło programu Quality International Najwyższa Jakość 2015 odebrał w poniedziałek wieczorem prezes LSA Krzysztof Łuczaj.

Kapituła konkursowa nagrodziła białostocką spółkę za stworzenie technologii recyklingu hałd popiołów i przetwarzania go na kruszywa budowlane

Gala finałowa konkursu odbyła się w warszawskim hotelu Marriott. Patronat nad całością wydarzenia objęło m.in. Ministerstwo Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

- W firmie byliśmy bardzo zadowoleni już z samego faktu otrzymania nominacji. Jesteśmy młodym przedsiębiorstwem, a w konkursie mierzyliśmy się z potentatami rynkowi. Jak zawsze w takich sytuacjach po cichu liczyliśmy na "coś". Jednak złote godło to absolutne zaskoczenie - mówił tuż po odebraniu pamiątkowego medalu i dyplomu prezes LSA Krzysztof Łuczaj.

Kapituła nagradzała firmy w trzech kategoriach: QI product - produkt najwyższej jakości, QI services - usługi najwyższej jakości, QI order - zarządzanie najwyższej jakości. Każda z nagród - na wzór medali sportowych - przyznawana jest jako złota, srebrna i brązowa.
Celem konkursu jest promowanie firm i instytucji, które reprezentują najwyższe standardy produkcji czy świadczonych usług. O tym kto zostanie laureatem decyduje jakość produktu (lub usługi), jego unikalność i nowoczesność, niepowtarzalne właściwości użytkowe czy przyjazność i bezpieczeństwo dla środowiska. LSA otrzymało najwyższe wyróżnienie w kategorii "QI product".

- LSA doceniono za autorską technologię przetwarzania popiołów ze spalania węgla w elektrociepłowniach i wytwarzania z nich wysokowytrzymałego kruszywa budowlanego. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla środowiska, a otrzymane kruszywo spełnia wszelkie normy wytrzymałościowe czy ekologiczne - tłumaczy prezes Łuczaj.

Prace nad procesem przerobu popiołu w kruszywa zajęły prezesowi Łuczajowi - wraz z grupą współpracowników - prawie 15 lat. Równie ważne było też to, że udało się wdrożyć do produkcji całą technologię.

Jest ona na tyle unikalna w skali światowej, że jest chroniona szeregiem międzynarodowych patentów. Niemniej, podobnie jak wytwarzane dzięki niej kruszywo, jest też do kupienia.

Wzorcowy zakład firmy LSA znajduje się obok hałdy popiołów niedaleko podbiałostockich Sowlan. Obiekt jest całkowicie zautomatyzowany. Na jednej zmianie do obsługi linii produkcyjnej wystarczy ledwie czterech pracowników. Rocznie może tu powstać ok. 50 tys. ton kruszyw. Te są świetnym zamiennikiem dla kruszyw naturalnych, które pozyskuje się metodami degradującymi środowisko. Można z powodzeniem używać ich w drogownictwie (zwłaszcza na terenach podmokłych), budownictwie (np. na ciepłe posadzki czy do prefabrykatów betonowych), a nawet w ogrodnictwie (np. na warstwy drenażowe trawników, czy do ściółkowania roślin, dzięki czemu zapobiega się ich wysychaniu, a także porastaniu chwastów).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny