Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Specjalna strona internetowa ma ułatwić pomaganie uchodźcom ukraińskim w Białymstoku. I uporządkować koordynowanie wsparcia społecznego

OPRAC.: wal
W Internecie już funkcjonuje, dostępna w języku polskim i ukraińskim, strona www.bialystokpomaga.pl
W Internecie już funkcjonuje, dostępna w języku polskim i ukraińskim, strona www.bialystokpomaga.pl Wojciech Wojtkielewicz
W internecie już funkcjonuje, dostępna w języku polskim i ukraińskim, strona www.bialystokpomaga.pl. Jej zadaniem jest skoordynowanie i usprawnienie niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy w naszym mieście. Z jednej strony Ukraińcy mogą zgłaszać tu swoje potrzeby, z drugiej – można tu zamieszczać oferty pomocy.

Strona Bialystokpomaga.pl powstała z inicjatywy Katarzyny Zadykowicz-Sokół, radcy prawnego, partnera Kancelarii Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy, Jarosława Antychowicza, prezesa białostockiej firmy technologicznej Infinity Group i Witolda Karczewskiego, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej, we współpracy z Miastem Białystok. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim skoordynowanie pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

– Dziękuję mieszkańcom naszego miasta za serce okazane sąsiadom z Ukrainy. Wiem, że pomoc uchodźcom i tym, którzy zostali na Ukrainie, wciąż płynie ze strony białostoczan – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Proszę wszystkich, którzy chcą pomagać, o to, by korzystali ze strony Bialystokpomaga.pl. Niech w tym miejscu spotkają się potrzeby jednych i odpowiadające im oferty innych.

Dwujęzyczna strona jest przeznaczona zarówno dla potrzebujących, jak i tych oferujących pomoc. W bardzo prosty, intuicyjny sposób można dokładnie określić, jakiego rodzaju wsparcia się potrzebuje: medycznego, materialnego, schronienia czy pracy. Witryna umożliwia również zaoferowanie konkretnej pomocy (jest dokładnie określone, jakiego rodzaju jest aktualnie potrzebna). Wszystkie informacje podane w formularzu trafiają bezpośrednio do osoby w urzędzie, która tę pomoc koordynuje.

- Ideą tej strony jest zebranie wszystkich wiadomości, kontaktów w jednym miejscu - tłumaczyła Katarzyna Zadykowicz-Sokół.

Już wcześniej w sieci powstało wiele białostockich grup, które deklarowały pomoc. Coraz częściej zaglądali tam też Ukraińcy.

- Zwracam się do nich aby ogłaszali się ze swoimi ofertami i potrzebami na stronie głównej bialystokpomaga.pl - zachęcała Katarzyna Zadykowicz-Sokół.

Strona powstała w ekspresowym tempie – w ciągu dwóch dni.

- Będzie sukcesywnie rozbudowywana, w zależności od pojawiających się potrzeb. W najbliższych dniach zostanie na niej umieszczona lista organizacji, do których można się zgłosić o pomoc - zapowiedział Jarosław Antychowicz.

- Sens istnienia tego portalu będzie wtedy, gdy będą mogli do niego dotrzeć zarówno potrzebujący, jak i darczyńcy. I wpisywać swoje ofert - apelował wiceprezydent Adam Musiuk do dziennikarzy o informowaniu o stronie www.bialystokpomaga.pl

Właściciel strony jest Izba Przemysłowo-Handlowa, która nieodpłatnie przekazało ją miastu.

- W porozumieniu z prezydentami Suwałk i Łomży oraz burmistrzem Bielska Podlaskiego podobne strony przekażemy tym miastom - zapowiedział Witold Karczewski, prezes Izby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny