Sparingi. Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów 3:2. W starciu trzecioligowców lepsi Żółto-Czerwoni

W meczu sparingowym wzmocnione piłkarzami z kadry pierwszego zespołu rezerwy Jagiellonia Białystok pokonały Olimpię Zambrów Urszula Łobaczewska
W sparingu drużyn trzecioligowych z naszego województwa Jagiellonia II Białystok wygrała 3:2 z Olimpią Zambrów. Przez godzinę na boisku w ekipie gospodarzy przebywało wielu zawodników ekstraklasowego zespołu trenera Macieja Stolarczyka.

W ekipie rezerw Żółto-Czerwonych wybiegli m. in. Sławomir Abramowicz, Paweł Olszewski, Jakub Lewicki, Oliwier Wojciechowski, Andrzej Trubeha, a także pozyskani niedawno przez Jagiellonię Czech Michal Sacek i Słoweniec Dusan Stojinović. Nic dziwnego, że przez 60 minut rezerwistów prowadził sztab ekstraklasowego zespołu z trenerem Maciejem Stolarczykiem na czele.

Gospodarze mieli przewagę, ale trzeba zaznaczyć, że Olimpia nie skupiała się na obronie i zaprezentowała się na tle wzmocnionych piłkarzami z ekstraklasy rywali bardzo korzystnie. Zambrowianie szybko objęli prowadzenie po golu Przemysława Jastrzębskiego, a na bramki Macieja Twarowskiego i Trubehy odpowiedzieli trafieniem Kamila Zalewskiego i był remis 2:2.

Jagiellonia II Białystok. 8 lutego kolejny sparing

Po wejściu na plac gry aż dziewięciu świeżych zawodników Jagiellonia II przycisnęła. Jedną z okazji wykorzystał Szymon Pankiewicz, zapewniając białostoczanom zwycięstwo.

W środę - 8 lutego, Jagiellona II zagra w kolejnym sparingu u siebie z KS-em Troszyn (godz. 16), a w sobotę - 11 lutego zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa. Zambrowian czeka 11 lutego dwumecz u siebie z Orlętami Czyżew (godz. 11) i Troszynem (13). Runda rewanżowa III ligi wystartuje 4 marca.

WYNIK

• Jagiellonia II Białystok – Olimpia Zambrów 3:2 (2:1).
  • Bramki: 0:1 - Jastrzębski (6), 1:1 - Twarowski (16), 2:1 - Trubeha (26), 2:2 - Zalewski (59), 3:2 - Pankiewicz (74).
  • Jagiellonia (I połowa): Abramowicz - Olszewski, Ozga, Stojinović, Lewicki, Sacek, Wojciechowski, Samborski, Wojdakowski, Trubeha, Twarowski.
  • Jagiellonia (II połowa): Abramowicz (61. Żynel) - Olszewski (61. Huczko), Kobus, Ozga (61. Kurzydłowski), Stojinović (61. Czerech), Lewicki (61. Burkowski), Wiktoruk, Wojciechowski (61. Orpik), Samborski (61. Pankiewicz), Trubeha (61. Zyśk), Twarowski (61. Mościcki).
  • Olimpia (I połowa): Kanclerz – Ciborowski, Radecki, Kiczuk, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Głowicki, Parobczyk, zawodnik testowany, Jastrzębski, Bykowski.
  • Olimpia (II połowa): Skowron – Ciborowski, Radecki, Łydkowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Głowicki (70. Bykowski), Parobczyk, zawodnik testowany, Siemieniuk, Zalewski.