Sparingi. Efektowne zwycięstwo rezerw Jagiellonii. Debiut Myrosława Mazura

Rezerwy Jagiellonii kroczą w sparingach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa
Rezerwy Jagiellonii kroczą w sparingach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa Kamil Gołaszewski, jagiellonia.pl
Kolejne sparingowe zwycięstwo odniosły trzecioligowe rezerwy Jagiellonii Białystok, które rozbiły występującą szczebel rozgrywkowy niżej Warmię Grajewo aż 7:0.

- Cieszę się, że zespół profesjonalnie podszedł do spotkania i wykonał swoją robotę. Zwycięstwa cieszą, ale zdajemy sobie sprawę, że to tylko mecze kontrolne i pracujemy dalej - ocenia trener białostoczan Wojciech Kobeszko.

W pierwszej połowie w składzie gospodarzy wystąpiło sporo piłkarzy z kadry ekstraklasowej, którzy wracają po kontuzjach lub nie znaleźli się w ekipie trenera Bogdana Zająca na mecz z Wisła Kraków. Debiut w żółto-czerwonych barwach zaliczył pozyskany niedawno Ukrainiec Myrosław Mazur, a obok niego zagrali też: Damian Węglarz, Bartosz Kwiecień, Fernan Lopez i Bartosz Bida.

Grajewskie Wilczki ambitnie stawiały opór faworytom i do przerwy przegrywały 0:2, ale pod koniec spotkania opadły z sił i przewaga Jagiellończyków była już bardzo duża, co zaowocowało kolejnymi golami.

Sparing. Jagiellonia II Białystok - Wigry Suwałki 2:0. Dobry mecz rezerwistów (galeria)

Kolejne mecz sparingowy Żółto-Czerwoni rozegrają w sobotę - 12 lutego, kiedy zmierzą się u siebie z Esolą Varsovią.

WYNIK
Jagiellonia II Białystok - Warmia Grajewo 7:0 (2:0).
Bramki: Matus - dwie, Karpiński - dwie, Sakowicz, Matras, Pawłowski.
Jagiellonia II (I połowa): Węglarz - Żarejko, Mazur, Kwiecień, Jarosz, Fernan Lopez, Orpik, Bida (30. Matus), Maciejuk, Sakowicz, Lutostański.
Jagiellonia II (II połowa): Gostomski - Majsterek, Czerech, Kosikowski, Huczko, Pankiewicz, Nawrocki, Matras, Matus, Pawłowski, Karpiński.