Sparing: Olimpia - Jagiellonia 1:5. Jaga jest w gazie (wideo)

Marcin Burkhardt jest u progu piłkarskiej wiosny w dobrej dyspozycji
Marcin Burkhardt jest u progu piłkarskiej wiosny w dobrej dyspozycji Andrzej Zgiet
W ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną ekstraklasy piłkarskiej Jagiellonia Białystok pokonała w Zambrowie trzecioligową Olimpię 5:1.

Jakkolwiek trzeba brać poprawkę na klasę rywala, to trudno się nie cieszyć z tego, że żółto-czerwoni prezentują dobrą skuteczność. W gazie są szczegółnie napastnicy. Dwa gole Olimpii strzelił Grzegorz Rasiak, który w spariingach zanotował w sumie aż dziewięc trafień. Jedną bramkę dorzucił Tomasz Frankowski. Pozostałe były dziełem pomocnika Marcina Burkhardta i pozyskanego niedawno chorwackiego obrońcy Luki Gusica.

Strzelanie w Zambrowie zaczął w 28 minucie Burkhardt. Na 2:0 wynik podwyższył Frankowski, wykorzystując zgranie piłki głową przez Rasiaka. Olimpia wcale nie patrzyła biernie na poczynania gości i też miała swoje szanse. Killka razy dobrze interweniował Grzegorz Sandomierski, aż w końcu zambrowianie dopięli swego. Sandomierskiego precyzyjnym strzałem zaskoczył Mateusz Butkiewicz, a gospodarze w pełni na honorowe trafienie zasłużyli.

Radość miejscowych nie trwała długo, bo jeszcze przed przerwą Rasiak dobił strzał Burkhardta i było 3:1 dla Jagi. Tuż po zmianie stron znów czujnością błysnął Rasiak, tym razem kończąc akcję Macieja Makuszewskiego. Wynik ustalił w zamieszaniu podbramkowym Gusic.

WYNIK

Olimpia Zambrów - Jagiellonia Białystok 1:5 (1:3).
Bramki: 0:1 - Burkhardt (28), 0:2 - Frankowski (31), 1:2 - Butkiewicz (33), 1:3 - Rasiak (41), 1:4 - Rasiak (48), 1:5 - Gusic (56).
Jagiellonia: Sandomierski - Cionek, Gusic, Nowotka, Makuszewski, Tymiński, Kupisz, Burkhardt, Dżalamidze, Frankowski, Rasiak.
Jagiellonia (od 67, minuty): Ptak - Gigauri, Gusic , Porębski, Pejovic, Zubowicz, Arłukowicz, Kądzior, Seratlic, Cetkovic, Pawłowski.