Sparing: MOSiR Mysłowice - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 0:4. Kolejna kontuzja w ekipie akademiczek.

Katarzyna Wysocka dołączyła do kontuzjowanych Małgorzaty Cieśli i Katarzyny Kalinowskiej Fot. Archiwum
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok wygrał w sparingu z pierwszoligowym MOSiR Mysłowice 4:0. Radość z wygranej popsuła jednak kontuzja Katarzyny Wysockiej.

- Kasia poczuła w trzecim secie ukłucie w kolanie i jedziemy właśnie na prześwietlenie. Oby to nie było nic poważnego, bo nasza sytuacja kadrowa jest i tak kiepska - mówi Szymon Zejer, drugi trener białostoczanek.

Wcześniej z powodu kontuzji wypadły ze składu m.in. Małgorzata Cieśla i Katarzyna Kalinowska. Brak Wysockiej ostatecznie odebrałby chyba nadzieje na korzystny wynik konfrontacji w pierwszej rundzie play-off z MKS Dąbrowa Górnicza (pierwsze mecze już 12 i 13 kwietnia).

Jeśli chodzi o sam mecz, to przewaga akademiczek była wyraźna. W dwóch początkowych setach akademiczki doskonaliły ustawienie z Joanną Szeszko w roli atakującej. Po kontuzji Wysockiej, kapitan białostoczanek przesunięta została na środek, a zastąpiła ją 17-letnia Małgorzata Właszczuk.

MOSiR Mysłowice - Pronar Zeto Astwa AZSBiałystok 0:4 (22:25, 20:25, 18:25, 9:15).
Pronar Zeto Astwa AZS: Wysocka, Godos, Ziemcowa, Gierak, Szeszko, Starzyk, Saad (libero) oraz Bonczewa, Właszczuk, Gajewska.