Sparing: Jagiellonia - Polonia 3:1

Jan Pawłowski (w  środku) przeciwko młodej Polonii zagrał dobry mecz
Jan Pawłowski (w środku) przeciwko młodej Polonii zagrał dobry mecz Archiwum
Przebywająca na zgrupowaniu w Cetniewie Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu młodą Polonię Warszawa 3:1. Gole dla żółto-czerwonych strzelali Grzegorz Bartczak, Przemysław Kostuch i Grzegorz Arłukowicz.

Jagiellończycy zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie, kiedy stworzyli mnóstwo okazji stuprocentowych. Imponował szczególnie Nika Dżalamidze, który był najlepszym piłkarzem na boisku.

Mimo przewagi, to rywale objęli prowadzenie w 35. minucie - zdobywając bramkę z kontry. Białostoczanie odpowiedzieli w 39. minucie, kiedy po akcji Michała Stecia w słupek trafił Tomasz Porębski, ale dobitka Grzegorza Bartczaka była już skuteczna. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyprowadził żółto-czerwonych Kostuch, który trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mirosława Kalisty.

W drugiej połowie trenerzy Jagi - Tomasz Hajto i Dariusz Dźwigała przeprowadzili kilka zmian i gra się wyrównała. Wynik meczu ustalił w 73. minucie strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Igorze Zubowiczu - Grzegorz Arłukowicz.

Jagiellonia - Polonia Warszawa (ME) 3:1 (2:1). Bramki: 0:1 - (35), 1:1 - Bartczak (39), 2:1 - Kostuch (43), 3:1 - Arłukowicz (73-karny).

Jagiellonia: Leszczyński - Bartczak (46. Norambuena), Kostuch, Porębski (46. Arzumanjan), Abouna - Kalista, Łupiński, Zubowicz, Steć - J.Pawłowski (46. Arłukowicz)), Dżalamidze (46. Mamot).