Sparing: Jagiellonia - FBK Kowno 4:2 (wideo)

Kamil Grosicki właśnie strzela gola na 3:1 dla Jagi
Kamil Grosicki właśnie strzela gola na 3:1 dla Jagi Fot. A. Chomicz
Żółto-czerwoni wygrali ostatni sparing przed meczem w Lidze Europejskiej. Jagiellonia pokonała w Surażu litewski FBK Kowno 4:2.

-Nie możemy tracić bramek w taki głupi sposób - mówił po meczu trener Jagi Michał Probierz. - Poza tym, osiągnęlismy chyba apogeum nieskuteczności, gdyż zmarnowaliśmy z dziesięć okazji na gola - dodaje.

Prowadzenie dla Jagi zapewnił już w 10. minucie Kamil Grosicki, który urwał się obrońcom z lewej strony i płaskim strzałem pokonał litewskiego bramkarza.

Na 2:0 podwyższył w 27. minucie Tomasz Frankowski, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i popisał się słynną podcinką.

Nieoczekiwanie w 31. minucie goście mieli rzut karny. Zawinił spóźniony Tadas Kijanskas i rywale zdobyli kontaktowego gola.

Litwin zrehabilitował się kilka minut później, kiedy wygrał główkę i stworzył tym samym okazję dla Grosickiego. Ten nie miał problemów z trafieniem z bliska do siatki.

Niestety, w 41. minucie nie popisał się Grzegorz Sandomierski, który przepuścił dość silny, lecz niezbyt precyzyjny strzał z dystansu.

-Czy wiem już kto będzie pierwszym bramkarzem na Aris? Proszę o następne pytanie - odpowiada Probierz.

Wynik meczu ustalił testowany napastnik z Zimbabwe - Ndabenkulu Ncube, który tuż po przerwie znalazł się w dobrej okazji i z bliska trafił do siatki.

Mimo olbrzymiej przewagi żółto-czerwonych i kilku znakomitych okazji (stuprocentowe sytuacje marnowali m.in. Przemysław Trytko i Mladen Kascelan) nie udało się podwyższyć prowadzenia.

Był to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem III rundy Ligi Europejskiej z Arisem Saloniki w Białymstoku (29 lipca).

- Oglądałem ten zespół w środę w sparingu. Przyszło tam 12 tysięcy widzów, którzy cały mecz dopingowali. Na pewno Aris jest klasową druzyną, mającą w swoim składzie zawodników światowej klasy. Nie chcę jednak oceniać szans obu zespołów - kończy Probierz.
Jagiellonia Białystok - FBK Kowno 4:2 (3:2). Bramki: 1:0 - Grosicki (10), 2:0 - Frankowski (27), 2:1 - Pehlicius (27-karny), 3:1 - Grosicki (35), 3:2 - Razulis (41), 4:2 - Ncube (47).

Jagiellonia (I połowa): Sandomierski, Lewczuk, Kijanskas, Cionek, Hus, Makuszewski, Hermes, Grzyb, Lato (28. Kupisz), Grosicki, Frankowski.

Jagiellonia (II połowa): Gikiewicz - Norambuena, Skerla, Gogol, El Mehdi, Kupisz (66. Lato), Kascelan, Burkhardt, Maycon (75. J.P. Pawłowski), Trytko, Ncube (75. B. Pawłowski).