Sparing. Grzelak strzela, Jaga wygrywa z Koszycami

Bartłomiej Grzelak (z piłką) zdobył  swoją pierwszą od ponad roku bramkę w Jagiellonii
Bartłomiej Grzelak (z piłką) zdobył swoją pierwszą od ponad roku bramkę w Jagiellonii Anatol Chomicz
W trzecim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w tureckim Side Jagiellonia Białystok pokonała słowackie MFK Koszyce 5:3.

Żółto-czerwoni dali godzinny koncert gry, strzelając w tym czasie pięć goli i nie tracąc żadnego. Rozpoczął Marcin Burkhardt, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą Grzegorz Rasiak, zaskakując bramkarza rywali strzałem głową. To już piąty gol białostockiego napastnika w okresie przygotowawczym i trzeci wTurcji.

Na początku II połowy Jaga nie spuszczała z tonu i w kwadrans jeszcze trzy razy zaskoczyła słowackiego golkipera. W 48. minucie swoją pierwszą bramkę od ponad roku w białostockiej drużynie zdobył Bartłomiej Grzelak, który bradzo długo leczył kontuzje.

Potem skutecznością popisali się jeszcze Nika Dżalamidze, pozyskany z Widzewa Łódź oraz Czarnogórzec Marko Cetkovic.

W końcówce białostoczanie rozluźnili się i stracili trzy gole. Meczu nie dokończył Luka Pejovic, który zobaczył w 85. minucie czerwona kartkę.

W Jagiellonii testowany był brazylijski obrońca Maycon (zbieżność przydomków z napastnikiem Mayconem przypadkowa). Nie pokazał jednak nic wielkiego i trener Tomasz Hajto zrezygnował z pozyskania go.

WYNIK

Jagiellonia Białystok - MFK Kosice 5:3 (2:0).
Bramki dla Jagiellonii: Burkhardt (30), Rasiak (45), Grzelak (48), Dżalamidze (51), Cetkovic (60). Bramki dla Koszyc padły w 72, 75 i 90 minucie.

Jagiellonia: (I połowa): Ptak - Maycon, Cionek, Gusic, Nowotka, Kupisz, Tymiński, Burkhardt, Makuszewski, Frankowski, Rasiak.
Jagiellonia (II połowa): Ptak - Maycon, Cionek (64. Porębski), Gusic, Pejovic, Tymiński (64. Arłukowicz), Kupisz (64. Pawłowski), Cetkovic, Dżalamidze, Makuszewski (60. Seratlic), Grzelak.