SP w Pogorzałkach. Mają szybki internet, liczą na dobrą...

  SP w Pogorzałkach. Mają szybki internet, liczą na dobrą pracę [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Katarzyna Łuszyńska

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  To uczniowie SP w Pogorzałkach. Szkoła uczestniczyła w pilotażu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Wczoraj odwiedziła ją minister
  Do września 2020 roku do internetu ma zostać połączonych 30 tys. szkół w całym w kraju
  1/10
  przejdź do galerii

  Do września 2020 roku do internetu ma zostać połączonych 30 tys. szkół w całym w kraju
  ©Anatol Chomicz

  Program „100 mega na 100-lecie niepodległości” oferuje naszym dzieciakom coś, co jest porównywalne do „500 plus”, czyli wielką szansę rozwojową - mówiła podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Pogorzałkach Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. - Mam nadzieję, że dzięki dostępowi do szerokopasmowego internetu zobaczymy za parę lat, że są szczęśliwymi ludźmi, którzy mają dobrą pracę i spokojnie wychowują dzieci - ma nadzieję pani minister.


  Połączenie szkół z całego kraju z internetem ma umożliwić Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, budowana w ramach programu „100 mega na 100-lecie niepodległości”. - Dzięki programowi w 2018 roku pierwsze 1,5 tys. z 10 tysięcy szkół w Polsce powinno zostać podłączonych do szerokopasmowego internetu. Pozostałe, czyli 20 tys. placówek też zostaną podłączone. Zajmą się tym prywatni inwestorzy. Podpisaliśmy z nimi porozumienia i podłączą szkoły do sieci za swoje pieniądze. Mam nadzieję, że do września 2020 roku do internetu zostaną podpięte wszystkie szkoły w kraju - podkreśla pani minister.
  Zobacz galerię
  Od stycznia do czerwca tego roku 36 szkół z całego kraju uczestniczyło w pilotażu OSE. Wśród nich była Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach. Dzięki aktywnemu udziałowi w programie, placówka uzyskała certyfikat „Bezpieczni i twórczy w internecie”, a także otrzymała dwa tablety. I dlatego odwiedziła ją wczoraj minister cyfryzacji i wzięła udział w lekcji kodowania oraz bezpieczeństwa w sieci.

  - Dzisiejsza lekcja była bardzo ciekawa - przyznaje Jakub Dębicki z siódmej klasy szkoły w Pogorzałkach. - Dowiedziałem się np., że programować można nawet za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie. Myślę, że podczas zajęć nauczę się podstaw tworzenia gier i programów. Być może dzięki temu w przyszłości znajdę dobrą pracę - liczy uczeń.

  Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma zapewnić szkołom dostęp do szybkiego internetu, a także do materiałów multimedialnych urozmaicających tradycyjne lekcje. Oprócz tego, w ramach programu prowadzone będą zajęcia i seminaria, konkursy oraz zajęcia z kodowania.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo