Sondaż: PiS bez większości. Ugrupowanie Hołowni trzecią siłą w Sejmie

OPRAC.:
Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
23.01.2020 warszawa posiedzenie sejmu n/z ryszard terlecki , jaroslaw kaczynski , mariusz blaszczak , zbigniew ziobrofot. adam jankowski / polska press
23.01.2020 warszawa posiedzenie sejmu n/z ryszard terlecki , jaroslaw kaczynski , mariusz blaszczak , zbigniew ziobrofot. adam jankowski / polska press brak
Udostępnij:
Partia Jarosława Kaczyńskiego nadal utrzymuje stabilny poziom poprcia, jednak nie wystarczy odn do tego, aby w przyszłości rządzić samodzielnie – wynika z sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.p. Trzecią siłą w Sejmie, po kolejnych wyborach parlamentarnych, byłoby ugrupowanie Szymona Hołowni.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS mógłby liczyć na 37,6 proc. głosów. To zrost w stosunku do poprzedniego sondażu o 0,2 pkt proc.

Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem 19,2 proc. Partia odnotowała spadek o 2,3 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Trzecią siłą w parlamencie byłby ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, na który głos oddałoby 17,1 proc. ankietowanych (wzrost o 0,9 pkt. proc.).

Do Sejmu dostałaby się także Lewica z 11,4 proc. poparcia (wzrost o 1,7 pkt proc.).
Próg wyborczy przyskoczyłyby także: Konfederacja z 6,9 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska z 5,5 proc. poparciem. (wzrost o 0,1 pkt proc.).

W parlamencie nie znalazłoby się ugrupowanie Pawła Kukiza, na które głos chce oddać jedynie 2,1 proc. ankietowanych (spadek o 0,3 pkt proc.). I

Inną formację wybrałoby 0,2 proc. badanych.

Mandaty w Sejmie

Przeliczając podane wyniki poparcia na mandaty, układ sił w Sejmie przedstawiałby się następująco: Prawo i Sprawiedliwość - 212 miejsc w Sejmie, Koalicja Obywatelska – 90, Polska 2050 – 82, Lewica – 46, Konfederacja – 17, PSL-Koalicja Polska – 12.

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 lutego 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1041 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 58 proc.

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Materiał oryginalny: Sondaż: PiS bez większości. Ugrupowanie Hołowni trzecią siłą w Sejmie - Polska Times

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Prognoza dla Polski na rok 2021 (część pierwsza)

W moich przewidywaniach nie ma miejsca na eksponowanie chaosu, wzrostu napięć społecznych, ostrych walk ideologicznych, partyjnych i frakcyjnych (tj. na analizę politycznego pastwiska), a nawet na nadchodzące załamanie gospodarcze. Są to rzeczy występujące od dłuższego czasu, które tworzą klimat ogólny, ale nic ponadto. Polacy nauczyli się bowiem żyć w permanentnym kryzysie, o którym nawet nie chcą słuchać.

Pierwszym i najważniejszym punktem wyjścia do moich przewidywań jest nadchodząca zmiana, która wywróci wszelkie oczekiwania: pozytywne i negatywne. Chodzi o zmianę nastawienia ludzi do Cowid-19. W punkcie początkowym było to nastawienie schizofreniczne; polegające na strachu i zarazem na zadowoleniu.

Z jednej strony większość ludzi reagowała nerwowo i bojaźliwie, zaś z drugiej strony – ciesząc się z „długich wakacji” wskutek zablokowania gospodarki i usług publicznych. Dla wielu były to wydarzenia niezrozumiałe, ale radosne.

Czynniki polityczne, upojone tak korzystną dla nich reakcją społeczną, zaczęły grać pandemią na wszystkie możliwe sposoby, niebacznie uzewnętrzniając prostackie zachowania i oszukańcze ruchy.

Władza zapomniała o zachowaniu elementarnych pozorów w stosunku do rolników, przedsiębiorców, nauczycieli etc. narzucając im drakońskie rygory. Zapomniała też o zachowaniu patriotycznej fasady (o czym najlepiej świadczy jej stosunek do Marszu Narodowego!), o obowiązku przestrzegania wolności religijnej (autonomii Kościoła), a także o rzeczy najważniejszej. Rzeczą najważniejszą było uzasadnianie przejściowego charakteru „pandemii”, a tymczasem w euforii wywołanej wspomnianym upojeniem, władza mnożyła zapowiedzi kolejnych faz „pandemii”. Innymi słowy uznano, że sytuacja nadzwyczajna może trwać wiecznie..."

https://www.polishclub.org/2020/11/18/prognoza-dla-polski-na-rok-2021-czesc-pierwsza/

cdn.

G
Gość

cd.

"Prognoza dla Polski na rok 2021 (część druga)

W pierwszej części prognozy [LINK] zostały przedstawione pesymistyczne przewidywania dotyczące sytuacji gospodarczej w Polsce w nadchodzącym roku. Wystarczy dodać, że zły stan gospodarki narodowej bardziej niż w poprzednich latach będzie się przekładał na zły stan poszczególnych przedsiębiorstw, rodzin, pracowników. Tak bardzo ceniony w Polsce indywidualizm pokaże ostre kły.

Nadal nie interesuje mnie ogólny chaos, napięcia społeczne, walki dogmatyczne i polityczne, tym bardziej , że politycy nawzajem sypią sobie piasek w oczy. Bardziej pouczające są konsekwencje zjawisk, które z całą wyrazistością stanęły nam przed oczami w 2020 roku, dla wielu słabo rozeznających się w sytuacji – zjawisk szokujących. Są to fragmenty tego, co stanie się w 2021 roku. Chodzi o odpadanie starego tynku: prawdy, wolności, sprawiedliwości, bezpieczeństwa, chrześcijaństwa, itd. Chodzi o zwolnienie hamulców.

Opatrzenie tych zjawisk przekonywującym mianem jest niezwykle trudne. Posłużę się znanym, zwięzłym określeniem: piekło na ziemi, które każdy wedle własnego uznania traktuje mniej lub bardziej dosłownie. W moich przewidywaniach istotne jest uzasadnienie wybranego kierunku: to będzie piekło dosłownie, a nie w przenośni.. Rok 2021 będzie początkiem takiego piekła na ziemi. Tak jak globalny kryzys ekonomiczny Polski nie ominął (o czym zapewniali kolejni zwierzchnicy III RP), tak też piekło nas nie ominie.

Nie chodzi tylko o zwolnienie hamulców i ogólne rozprężenie. Fałszywa pandemia jest jedynie fragmentem długofalowego projektu. Dopiero poznanie tego projektu umożliwia ustalenie tego, co będzie się niebawem działo. Trudności poznawczych jest wiele..."

https://www.polishclub.org/2020/11/21/prognoza-dla-polski-na-rok-2021-czesc-druga/

G
Gość
Prosto z Wiejskiej:

"Konferencja Konfederacji - 100 dni bezprawnego lockdownu PiS! - 2 lutego 2021 r."

https://www.youtube.com/watch?v=ZXKIgv3G4yQ
G
Gość
"Wytyczne na wojnę z przedsiębiorcami! Szokująca instrukcja dla pracowników sanepidu kontrolujących restauracje otwarte mimo zakazu

W piątek (5.02.2021) dziennikarz Radia Zet Maciej Bąk opublikował na Twitterze fragmenty instrukcji dla pracowników sanepidu dokonujących kontroli w restauracjach otartych mimo rządowego zakazu wydanego w ramach tzw. walki z epidemią. W instrukcji napisano, że kontrole mają odbywać się bez uprzedzenia i pod pretekstem sprawdzenia żywności, a pracownicy sanepidu mają mieć przy sobie „prawie gotowe” decyzje nakazujące zamknięcie lokalu, jeśli klientów będzie zbyt wielu, będą bez maseczek lub w maseczkach bez zachowania dystansu.

– To pismo wygląda jak wytyczne na wojnę z przedsiębiorcami. Jego autor ustanawia tak naprawdę domniemanie winy przedsiębiorcy. Wskazuje wprost, że kontrole mają być prowadzone bez zawiadomienia i pod pretekstem skontrolowania jakości żywności – mówi Radiu ZET Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju. – To w moim przekonaniu łamie podstawowe zasady postępowania administracyjnego – dodaje."

https://wprawo.pl/wytyczne-na-wojne-z-przedsiebiorcami-szokujaca-instrukcja-dla-pracownikow-sanepidu-kontrolujacych-restauracje-otwarte-mimo-zakazu/
G
Gość
1 marca, 10:08, Gość:

DZIŚ DZIEŃ ŻÓLNIERZY WYKLĘTYCH ! Czyżby towarzysze redaktorzy zapomnieli czy celowo pomijali ?

Włącz sobie reżimówkę z ruchoniem i hu.jecką - tam pewnie od rana. O aferze z osr.ajtkiem i awansami jego ziomali pewnie cisza

G
Gość

DZIŚ DZIEŃ ŻÓLNIERZY WYKLĘTYCH ! Czyżby towarzysze redaktorzy zapomnieli czy celowo pomijali ?

A
Adam Jackiewith

To nie prawda - na TVP Info inny sondaż podali. Na pewno prawdziwy! PIS ma poparcie prawie 50 MILIONÓW Polaków

A
Antoni Adam

Zaraz, po zaktualizowaniu przekazów dnia nadesłanych mi ze sztabu dowodzącego przy Nowogrodzkiej napisze odpowiedni komentarz.

Na chwilę obecną napiszę tak:

Sondaż dla niemieckich mediów - wyssany z palca.

Wina Tuska.

Nie piszę już o żydowskich mediach ponieważ jak wszyscy wiemy żona Andrzeja jest żydówką - nie wolno nam już atakować.

Wina Tuska

Wina Budki

Dodaj ogłoszenie