MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sonarol - Firma Roku 2017. Pozycję na rynku zdobył szerokością oferty i stawianiem na innowacyjność

Ewa Wyrwas
Stanisław Najda, właściciel firmy Sonarol, odebrał nagrodę dla Firmy Roku 2017 podczas uroczystej gali 15. Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Na zdjęciu z Jarosławem Jabłońskim, redaktorem naczelnym "Kuriera Porannego" (z lewej) oraz Tomaszem Kozłowskim, prezesem Wschodniego Klastra Budowlanego
Stanisław Najda, właściciel firmy Sonarol, odebrał nagrodę dla Firmy Roku 2017 podczas uroczystej gali 15. Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. Na zdjęciu z Jarosławem Jabłońskim, redaktorem naczelnym "Kuriera Porannego" (z lewej) oraz Tomaszem Kozłowskim, prezesem Wschodniego Klastra Budowlanego Wojciech Wojtkielewicz
Spółka Sonarol z Jedwabnego w rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2017 otrzymała tytuł Firmy Roku. Tytuł ten przyznawany jest w oparciu o analizę kilku czynników, takich jak: dynamika przychodów, dynamika zysku, stopa zwrotu kapitału własnego, rentowności przychodów, bieżąca płynność finansowa, dynamika wzrostu majątku trwałego.

Sonarol to firma rodzinna, która powstała w 1997 roku. Swoją mocną pozycję na rynku zawdzięcza między innymi temu, że stoi na kilku „nogach”: działa w branży maszyn rolniczych, jest producentem stolarki okiennej z PCV i aluminium, a także jednym z wiodących producentów płyt styropianowych na terenie Polski północno-wschodniej. Główna siedziba mieści się w Jedwabnem.

W naszym rankingu firma zajęła 35. miejsce.

Nowoczesność i innowacyjność

Historia Sonarolu zaczęła się od produkcji i hurtowej sprzedaży maszyn rolniczych wykonywanych w oparciu o własne nowatorskie rozwiązania. Trzy lata później rozszerzono działalność o produkcję stolarki okiennej z PCV i aluminium, w kolejnych latach Sonarol kupił zakład produkcji styropianu w Jeziorku k. Łomży oraz Miłomłynie. Firma wyposażona w nowoczesne, wysokowydajne urządzenia szybko awansowała na pozycję lidera produkcji płyt styropianowych w Polsce północno-wschodniej.

Sonarol opracował autorski program komputerowy, którego wykorzystanie zapewniło spółce wyższą konkurencyjność na rynku i przyspieszenie rozwoju.
Dzięki innowacyjnym pomysłom firma korzysta z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Najnowszy projekt „Wdrożenie innowacyjne produktu frezarko-sztaplarki przez Sonarol Spółka Jawna Najda” powiązany był z rozbudową oraz wyposażeniem w nowoczesne maszyny działu konstrukcji stalowych. Dzięki temu firma, która zaczynała od branży maszyn rolniczych, rozwinęła również tę ofertę i weszła w sektor usług z zakresu cięcia i obróbki stali.

Liczby robią wrażenie

W ciągu 20 lata działalności zespół Sonarolu rozrósł się do 480 pracowników. Miejsca pracy w firmie to stanowiska dla osób o różnych kwalifikacjach.

Obecnie firma zajmuje ponad 42 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnych i zatrudnia ponad 450 osób. W skali miesiąca produkuje ok. 40 tys. metrów sześciennych płyt styropianowych, ponad 17 tys. okien PVC, setki drzwi z PVC i aluminium, fasady i ogrody zimowe, konstrukcje stalowe hal przemysłowych, maszyny do produkcji styropianu, bobiniarki, lekkie przyczepy przestrzenne, stojaki do transportu okien i szyb, kontenery do profili PVC i aluminiowych oraz wiele innych wysokiej jakości produktów.

Sprzedaż produktów Sonarol realizuje przez regionalnych kierowników sprzedaży oraz przeszkolonych w zakresie produktu, serwisu i obsługi klienta, partnerów handlowych tworzących ogólnopolską sieć dystrybucji. Produkty Sonarolu docierają do odbiorców zagranicznych, m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Belgii, Danii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji oraz Skandynawii.

Czytaj także: 15. Złota Setka Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego". Co działo się na gali? Były nagrody dla najlepszych firm i...tort!

Sonarol - Firma Roku 2017. Pozycję na rynku zdobył szerokością oferty i stawianiem na innowacyjność
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny