Sokół Sokółka zdobył Puchar Polski na Podlasiu (zdjęcia, wideo x 2)

Piłkarze Pogoni (czerwone koszulki) w dogrywce nie dali rady Sokołowi
Piłkarze Pogoni (czerwone koszulki) w dogrywce nie dali rady Sokołowi Wojciech Oksztol
Piłkarze Sokoła Sokółka Okna i Drzwi SA wygrali rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu województwa Podlaskiego, pokonując w finale po dogrywce 4:1 Pogoń Łapy.

Bohaterem triumfatorów był Dzidosłąw Żuberek. DOświadczony napastnik strzelił aż trzy gole.

Finałowa potyczka dwóch trzecioligowców miała bardzo zacięty przebieg. Faworyzowany i grający u siebie Sokół nieoczekiwanie stracił gola w 49. minucie, kiedy akcję gości wykończył Łukasz Minow.

Napór ekipy z Sokółki przyniósł wyrównanie dopiero dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy swój popis rozpoczął Żuberek. Napastnik Sokóła przyjął piłkę w polu karnym rywali i pewnym strzałem posłał ją do siatki. W dogrywce rządziła już drużyna Mirosława Dymka, zdobywając jeszcze trzy bramki.

Sokół będzie reprezentował województwo podlaskie na szczeblu centralnym. Runda przedwstępna zostanie rozegrana 21 lipca. Z racji gry w ekstraklasie w walce o krajowy Puchar wystąpi także jego zdobywca w zakończonym sezonie - Jagiellonia Białystok. W szranki staną także podlascy drugoligowcy -Freskowita Wysokie Mazowieckie i Wigry Suwałki.

WYNIK
Sokół Sokółka Okna i Drzwi SA - Pogoń Łapy 4:1 (1:1, 0:0) po dogrywce.
Bramki: 0:1 - Minow (49), 1:1 - Żuberek (88), 2:1 - Pietroń (110-karny), 3:1 - Żuberek (114), 4:1 - Żuberek (120).