Sokół Sokółka - Olimpia Zambrów 0:2

Piłkarze Olimpii Zambrów
Piłkarze Olimpii Zambrów Fot. Wojciech Oksztol
Drugoligowy Sokół Sokółka przegrał w sparingu z wiceliderem III ligi - Olimpią Zambrów 0:2. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Przed przerwą graliśmy dużo lepiej i mieliśmy dwie dobre okazje do strzelenia goli - mówi Witold Mroziewski, trener Sokoła. - Niestety, sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali zmarnowali Michał Kopeć i Mateusz Butkiewicz - dodaje.

W drugiej połowie do głosu doszli zambrowianie, którzy wykorzystali liczne zmiany w ekipie z Sokółki. Za sprawą Mariusza Dzienisa, a później Wojciecha Kobeszki dwoma trafieniami udokumentowali przewagę.

- Mariusz popisał się ładną indywidualną akcją ze skrzydła, wszedł przed obrońcę i zdobył bramkę - opisuje Kobeszko. - Natomiast przy drugim golu wykorzystałem dobre dogranie Michała Świderskiego - dodaje grający trener Olimpii.

Trzecioligowcy mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, lecz Sokoła najpierw uratowała poprzeczka, a później w dobrej sytuacji przestrzelił Kobeszko.

- Kolejny wygrany sparing z silnym rywalem bardzo cieszy, ale nie popadamy w samozachwyt - podsumowuje Kobeszko.

Sokół Sokółka - Olimpia Zambrów 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Dzienis (65), 0:2 - Kobeszko (73).
Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Pracz, Spychała, Kopeć, Speichler, Wesołowski, Gołębiewski, Zalewski, Butkiewicz.
Grali także: Trochim, Czeremcha, Woronowicz, Mościński, Sołowiej, Wojtkielewicz, Toczydłowski, Andrzejewski.
Olimpia: Bebłowski - Olszewski, Korzątkowski, Piłatowski, Jurczuk, Świderski, Modzelewski, Dołubizna, Dzienis, Kamkins, Kobeszko.
Grali także: Ł. Szczepanik, Sawicki, Dzierzgowski, Jakuszewski, Jaworowski, Kuczałek.