Sokół Sokółka - Olimpią Elbląg 1:1. Wynik meczu

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Elblążanie przybyli na mecz z Sokołem (czerwone stroje) mieli świętować awans. Sokółczanie popsuli nastrój i ku zaskoczeniu miejscowych zremisowali www.e-olimpia.com
Po tym spotkaniu elblążanie mieli świętować awans do I ligi. Warunkiem koniecznym było zwycięstwo z Sokołem Sokółka. Jak się okazało beniaminek II ligi po raz kolejny udowodnił zespołowi z czołówki, że jest mocny.

Rozgrywki w II lidze dobiegają końca. Sokół Sokółka w końcówce spisuje się bardzo dobrze. Mimo że gramy z samą czołówką ligi, odnotowujemy dobre wyniki. W ostatnim wyjazdowym spotkaniu podopieczni Witolda Mroziewskiego zmierzyli się z liderem rozgrywek Olimpią Elbląg. Dla naszego zespołu to spotkanie nie miało większego znaczenia, gdyż utrzymanie się w II lidze mamy już zapewnione. Dla Olimpii wygrana oznaczałaby wielką fetę w Elblągu z okazji awansu do I ligi. Jednak beniaminek II ligi postawił twarde warunki i elblążanie odłożyli świętowanie na inny termin. Sokółczanie nie przestraszyli się rywali.

W piątej minucie spotkania była pierwsza dogodna sytuacja dla Olimpii. Jednak Łukasz Trochim znakomicie sparował piłkę na rzut rożny po strzale napastnika Olimpii. Z minuty na minutę gospodarze nabierali rozpędu, ale mimo to nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie naszego bramkarza.
W 30. minucie, po dośrodkowaniu z lewej flanki defensywa sokólska wraz z bramkarzem zaspała i Krzysztof Bułka umieścił piłkę w siatce. Było 1:0 dla gospodarzy.

W II części gry sokółczanie zagrali odważniej. Mieli więcej sytuacji i okazji bramkowych. W 75. minucie po dośrodkowaniu w pole karne jeden z zawodników skierował piłkę do własnej bramki. Załamani gospodarze zwątpili w zwycięstwo.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. W ten sposób popsuliśmy kibicom w Elblągu świętowanie awansu. Sokółczanom należą się brawa za postawę w tym meczu. Widać, że potrafimy grać z rywalami wyżej notowanymi od nas.