Sokół pokonany

(jp)
Inauguracja rundy rewanżowej rozgrywek o Mistrzostwo Podlasia wypadła pomyślnie. Tur w ostatnią sobotę wygrał z Sokołem Białystok 82 : 81, dzięki skutecznemu blokowi w ostatnich sekundach Łukasza Kuczyńskiego.

Mecz był emocjonujący, chociaż kibiców było mniej niż zwykle. Być może miłośników sportu odciągnął od hali SP nr 3 Adam Małysz.
Samo spotkanie zaczęło się nieciekawie. Już na początku meczu goście osiągnęli siedmiopunktową przewagę. Znakomicie w ich ekipie rzucał Krzysztof Surowiec, który w całym meczu zdobył 30 punktów. W tym 9 razy trafiał za trzy punkty. Wtórował mu bielszczanin Marcin Łukaszuk (24 punkty w meczu), który wykonał pięciokrotne, skuteczne rzuty za trzy punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Sokoła.

Przełom w drugiej kwarcie

Na szczęście od drugiej kwarty podopieczni Jarosława Waleriana wzięli się ostro do pracy. Zanotowali sporo przechwytów na parkiecie. Równą, wysoką formę i zaangażowanie w grę prezentowali Jacek Bagiński i Marek Kowalewicz. Nieco mniej skuteczny niż zwykle był pod koszem rywali Łukasz Kuczyński, ale i on zanotował kilka efektownych wsadów. W trzeciej kwarcie koszykarze Tura wypracowali 16 punktową przewagę i wydawało się, że mecz potoczy się pod ich dyktando. Niestety, w szeregi bielszczan wkradło się rozluźnienie, słabo spisywała się obrona i zaczęła zawodzić skuteczność. Tur zaczął tracić tak ciężko wypracowaną przewagę.

Dwie minuty strachu

Na dwie minuty przed końcem zrobiło się nerwowo. Goście wyszli na prowadzenie, które jednak szybko stracili po rzutach osobistych. Na szczęście nie powtórzył się horror z meczy z Łomżyczanką. W ostatnich sekundach Łukaszowi Kuczyńskiemu udało się zablokować wyrzut piłki z autu. Zwyciężyli bielszczanie.
Trener gospodarzy Jarosław Walerian chwalił podopiecznych: - Łukasz Kuczyński wygrał mecz, jego blok w ostatnich sekundach załatwił sprawę. Niepotrzebna była tylko ta nerwowa końcówka. Pozostaje nam walka o III miejsce. Dobrze, że poprawiliśmy rzuty za 3 punkty, jednak problem pozostaje ten sam - brakuje rozgrywającego i szwankuje obrona.

WYNIK

Tur Bielsk Podlaski - TG Sokół Białystok 82 : 81 (21 : 25, 23 : 12, 25 : 23, 13 : 21).
Tur: Marcin Łukaszuk - 24, Marek Kowalewicz - 15, Jacek Bagiński - 13, Łukasz Kuczyński - 12, Mariusz Bartoszewicz - 10, Tomasz Jarmulak - 6, Marcin Koniuch - 2, Kamil Doliwa - 0
Sokół: Krzysztof Surowiec - 30, Jarosław Zajkowski - 15, Szczepan Barszczewski - 12, Piotr Pawluczenia - 12, Wojciech Gabrylewski - 10, , Adam Sobolewski - 2, Andrzej Milenkiewicz - 0