Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Bielsk Podlaski 70:57

Michał Kruk [email protected] tel. 85 730 67 86
Skrzydłowy Tura Andrzej Misiewicz (nr 7 w białej koszulce) w meczu w Ostrowi Mazowieckiej do 16 punktów dorzucił 6 zbiórek i 4 asysty. Krzysztof Jankowski
Druga wyjazdowa wygrana Tura. Pokonaliśmy 70:57 Sokoła Ostrów Mazowiecka.

Mocny opór w pierwszych minutach meczu stawił bielskim koszykarzom OKK Sokół Ostrów Mazowiecka. Beniaminek drugiej ligi wykorzystywał słabą skuteczność podopiecznych Andrzeja Sinielnikowa. Większość punktów w pierwszych fragmentach gry zdobywał doświadczony Piotr Barszcz. Po jednej z jego akcji miejscowi prowadzili 7:4. Bielszczanie mogli szybko zniwelować przewagę Sokoła, ale ich fatalna skuteczność z linii rzutów wolnych niemal do samego końca spotkania dawała nadzieję rywalom na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

- O skuteczności z linii rzutów wolnych decydowała dyspozycja dnia. Po raz pierwszy graliśmy gumową piłką i minęło trochę czasu zanim byliśmy w stanie regularnie trafiać do kosza przeciwnika. Takimi balonami nie powinno się w ogóle grać na poziomie drugiej ligi - przyznaje Łukasz Kuczyński, najskuteczniejszy w bielskim zespole.
Koszykarze Tura dobrze grali na tablicy przeciwników. Zbierali piłki, dzięki czemu mogli ponawiać swoje akcje. Po pierwszych 10 minutach Andrzej Misiewicz i Kamil Zakrzewski wyprowadzili gości na prowadzenie 15:13.

W drugiej kwarcie bielszczanie nieco poprawili swoją skuteczność. Łukasz Kuczyński celnie wykonywał rzuty wolne, a po trafieniu "za trzy" Jakuba Jóźwiuka Tur prowadził już różnicą ośmiu punktów - 27:19.

W II połowie obydwa zespoły zdobywały punkty seriami. Na szczęście w ważnych momentach meczu bielszczanie nie marnowali rzutowych sytuacji. Do kosza przeciwnika trafiali m.in. Andrzej Misiewicz i Łukasz Kuczyński, który "rywalizował" z Piotrem Barszczem o miano najskuteczniejszego zawodnika meczu. To po celnym rzucie tego wychowanka bielskiego zespołu Tur prowadził 44:36.

Przy bezpiecznej przewadze 51:41 goście przystąpili do finałowej kwarty. Takie prowadzenie pozwoliło im kontrolować grę w ostatnich 10 minutach meczu.
Ostatecznie bielszczanie, wygrywając wszystkie kwarty, pokonali niewygodnego przeciwnika 70:57. Tym samym odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach II ligi.

- Mecz wygraliśmy przede wszystkim obroną. Ale w decydujących momentach trafialiśmy też ważne kosze. W końcówce spotkania osiągnęliśmy bezpieczną przewagę, której nie oddaliśmy do końca pojedynku. Cieszymy się z tego kolejnego zwycięstwa. Bo ono przybliża nas do meczów w rundzie play-off rozgrywek drugiej ligi - ocenia Łukasz Kuczyński.

II liga

Sokół Ostrów Maz. - Tur Bielsk Pod-laski 57:70 (13:15; 17:20; 11:16; 16:19)

Tur Bielsk Podlaski: Łukasz Kuczyński 22 (10 zbiórek, 1 asysta, 2 bloki), Andrzej Misiewicz 16 (6 zb., 4 as., 4 przechwyty), Kordian Jóźwiuk 7 (1x3, 2 zb., 2 as., 4 p.), Kamil Zakrzewski 7 (3 zb., 1 as., 1 p.), Piotr Brzozowski 5 (1x3, 1 as., 1 b.), Jakub Jóźwiuk 5 (1x3, 2 as., 5 p.), Arkadiusz Zabielski 4 (14 zb., 1 p.), Tomasz Szczepiński 4 (2 zb., 1 as., 3p.).