SoftwareHut jedną z trzech najszybciej rosnących firm IT w Polsce

PR
Białostocka spólka SoftwareHut została ujęta w prestiżowym rankingu Computerworld TOP200. Dzięki wysokiej dynamice wzrostu przychodów w latach 2015 – 2016 zajęła 3. miejsce w kategorii „Firmy informatyczne o największych wzroście przychodów z IT”.

SoftwareHut został wyróżniony łącznie w dziewięciu kategoriach. To dowód, że regionalna firma IT w ciągu dwóch lat może stać się jedną z najszybciej rozwijających się firm IT w Polsce.

Coroczny raport TOP200 stworzony przez Computerworld gromadzi dane z rynku IT ujmując je w 15 kategoriach. Raport jest uznawany za jedno z najbardziej miarodajnych źródeł informacji o polskim sektorze IT oraz firmach, które go tworzą.

SoftwareHut zajął wysokie lokaty również w innych zestawieniach:

  • Najwięksi dostawcy usług wynajmu pracowników IT w 2016 roku – miejsce 17,
  • Firmy informatyczne o największym wzroście zatrudnienia w 2016 roku - miejsce 24,
  • Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora informatycznego w 2016 roku – miejsce 36,
  • Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora edukacyjnego i naukowo-badawczego w 2016 roku – miejsce 50.

SoftwareHut zaczął działać na rynku dokładnie 30 czerwca 2015 roku i bardzo szybko osiągnął pozytywne wyniki finansowe. Na koniec 2015 roku, po pół roku od powstania, spółka wypracowała przychody na poziomie 624 tys. zł. Rok później zwiększyła je o 523 procent, osiągając wynik 3,8 mln zł, dzięki czemu uplasowała się na tak wysokim miejscu w rankingu Computerworld. W kategorii wzrostu przychodów IT wyprzedziła aż 54 firmy, którym udało się zakwalifikować do tego zestawienia.

– Kategoria „Firmy informatyczne o największym wzroście przychodów z IT” jest wyjątkowo ważna, bo to właśnie ona najlepiej pokazuje skalę biznesu i jego potencjał. Znalezienie się w najlepszej trójce firm w tej kategorii niesłychanie nas motywuje do dalszej pracy. To czytelny znak, że rozwój firmy jest na właściwej, ekspresowej drodze. Sky is NO limit!–

– powiedział Robert Matyszewski, wiceprezes ds. sprzedaży w SoftwareHut.

Tak dynamiczny rozwój SoftwareHut jest możliwy dzięki przynależności do grupy kapitałowej TenderHut i współpracy z pozostałymi spółkami zależnymi. Spółki z grupy TenderHut funkcjonują jak naczynia połączone i czerpią korzyści z efektów synergii. Spółki LegalHut, Solution4Labs i ProtectHut oferując swoje usługi klientom, korzystają z outsourcingu IT programistycznej spółki SoftwareHut. Grupa TenderHut zakłada kolejne oddziały zagraniczne, w których sprzedaje usługi wszystkich spółek zależnych. To właśnie ekspansja na europejskie rynki była główną przyczyną sukcesu tak młodej spółki. Dzięki otworzeniu pięciu nowych oddziałów TenderHut w Sztokholmie, Kopenhadze, Londynie, Zurychu i Berlinie, spółka SoftwareHut powiększyła skalę działania i uzyskała łatwiejszy dostęp do zagranicznych klientów.

SoftwareHut dobrze radzi sobie w otaczającej ją rzeczywistości. Robert Strzelecki, prezes SoftwareHut podsumowuje: – Branża IT jest jedną z niewielu tak szybko rozwijających się branż na całym świecie. Śledzimy trendy i zdajemy sobie sprawę z potencjału, który drzemie w rynku oraz z kierunków, jakie należy obrać, aby skutecznie zaspokoić potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów.

W najbliższym czasie głównym źródłem przychodów będą aplikacje i usługi związane z e-biznesem oraz najnowsze technologie takie jak Internet Rzeczy, machine learning, a także rozwiązania VR i AR, czyli wirtualna i rozszerzona rzeczywistość. Zdajemy sobie sprawę, że w tych obszarach nastąpi znaczny wzrost zamówień i na tym koncentrujemy swoją działalność.

Grupa Kapitałowa TenderHut
W jej skład wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Konieczny zakaz eksportu drewna, inaczej wiele firm upadnie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie