Śnieżyca w Białymstoku 15.01.2019. Województwo podlaskie pod...

  Śnieżyca w Białymstoku 15.01.2019. Województwo podlaskie pod śniegiem. Prognoza pogody (zdjęcia, wideo)

  (adek)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Zamieć śnieżna w Białymstoku i w województwie podlaskim. Pogoda nie rozpieszcza kierowców. Zobaczcie co dzieje się w regionie!
  Ul. Legionowa w Białymstoku. Autobusy stoją
  1/41
  przejdź do galerii

  Ul. Legionowa w Białymstoku. Autobusy stoją ©Kami 191

  PROGNOZA POGODY DLA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO


  Ważność od godz. 7.30 dnia 15.01.2019 do godz. 7.30 dnia 16.01.2019

  W dzień zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

  W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

  Ważność od godz. 7.30 dnia 16.01.2019 do godz. 7.30 dnia 17.01.2019
  W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu stopniowo przechodzące w opady deszczu ze śniegiem a miejscami również marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.  W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, początkowo deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Przesyłajcie do nas zdjęcia zamieci z naszego regionu na online@poranny.pl. Opublikujemy je!

  Zobacz galerię

  Atak zimy w Białymstoku 15 stycznia 2019


  Pługo-posypywarki nie pracują cały czas  O północy z 14 na 15 stycznia 2019 r., w związku z opadami śniegu, temperaturą ujemną oraz możliwością wystąpienia śliskości, w Białymstoku prowadzone były działania odśnieżające w ramach akcji czynnej na drogach głównych oraz ulicach osiedlowych. Odśnieżane były także chodniki. W akcji brały udział wszystkie jednostki zadysponowane w umowie tj. 36 pługo-posypywarek na ulicach głównych, 24 - na ulicach osiedlowych, 24 - na chodnikach.

  - Jednostki te zjeżdżają na bazę jedynie w celu uzupełnienia zapasów soli i paliwa oraz wymiany kierowców biorących udział w akcji - mówi Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. - Odśnieżanie miasta jest jednak niełatwe, bo w ciągu ostatnich dziesięciu dni opady śniegu trwają systematycznie, z różną intensyfikacją i natężeniem z przerwami. Intensywne opady śniegu (w ciągu 10 godz. dopadało 6 cm śniegu) i towarzyszący temu silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne powodują, że w takiej sytuacji utrzymanie nawierzchni w idealnym stanie jest niemożliwe.

  Drogi do Białegostoku od Warszawy i Augustowa zablokowane  W związku z utrzymującymi się intensywnymi opadami śniegu, występowaniem okresami porywistego wiatru powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, dziś (15.01.2019) od godz. 11.45 Biuro Zarządzania Kryzysowego uruchomiło specjalną procedurę współdziałania w zakresie zabezpieczenia funkcjonowania podstawowego układu drogowego oraz miasta Białegostoku w sytuacji wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych.

  - Oznacza to skoordynowane działania służb, także straży miejskiej, policji i straży pożarnej oraz firm odśnieżających miasto w celu zapewnienia przejezdności i usuwania utrudnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi - mówi Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. - W związku z tym wjazd do miasta od strony Warszawy, a także Augustowa może być okresowo blokowany, aby możliwe było odśnieżenie tych fragmentów dróg i uniknięcie paraliżu drogowego.

  Procedura będzie obowiązywała do odwołania, tzn. do chwili, aż warunki atmosferyczne unormują się.

  Jak donoszą Internauci tiry nie są wpuszczane do Białegostoku. Na DK8 Augustów - Białystok tiry i duże ciężarówki mają zakaz wjazdu do miasta. Stoją i blokują prawy pas.
  Część zamieszczonych zdjęć pochodzi z fanpejdża Kolizyjne Podlasie

  Komentarze (37)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (37) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY