Śmiertelny wypadek pod Szczecinem w okolicy węzła Kijewo na S3. Pożar kilku aut, są ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak

Wideo

Kilka samochodów osobowych i jeden ciężarowy zderzyły się na drodze S3 w okolicach węzła Kijewo. Doszło do zapalenia się pojazdów. 6 osób nie żyje.

Wypadek na drodze S3, koło węzła Kijewo. Poniżej najnowsze informacje:

PODSUMOWANIE: Wypadki pod Szczecinem na S3. Tragiczny bilans: 6 osób nie żyje, 7 trafiło do szpitali [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aktualizacja, godz. 22:25:

Droga wciąż zablokowana. Wyznaczono objazd przez węzeł Kijewo - Stargard - Zdunowo - Wielgowo.
Przewidywany czas utrudnień: 00.30.

Aktualizacja, godz. 17.30:

Z powodu wypadku kierowcy w Szczecinie muszą liczyć się z utrudnieniami i staniem w korku: na Goleniowskiej i Lubczyńskiej, kierunek Centrum. Korek z Załomia w kierunku Szczecin-Dąbia.

Aktualizacja, godz. 16.40:

W drugim wypadku poszkodowane zostały 3 osoby. Jeden mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Drugi mężczyzna z urazem kręgosłupa i kobieta z urazem kończyny dolnej trafili do szpitala w Zdunowie.

Aktualizacja, godz. 16.30:

- Prokuratura Szczecin Prawobrzeże nadzoruje postępowanie na miejscu zdarzenia - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- W postępowaniu biorą udział biegli z zakresu pożarnictwa i ruchu drogowego. Przyczyny ustalane będą w toku prowadzonego śledztwa. Mówimy tutaj wstępnie o sprowadzeniu katastrofy w ruchu drogowym i za tego rodzaju przestępstwo grozi odpowiedzialność karna od od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Aktualizacja, godz. 15.55:

W tym samy miejscu po drugiej stronie ulicy doszło do kolejnego wypadku. Zderzyły się trzy samochody. W wypadku brały udział 4 osoby. Jedna z nich doznała obrażeń i wymaga interwencji medycznej.

Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia i śmigłowiec LPR. Droga ponownie jest zablokowana w obie strony.

Aktualizacja, godz. 15.33:

Utrudnienia potrwają do późnych godzin wieczornych. Służby zalecają objazd przez Załom, Pucice i Kliniska Wielkie.

Aktualizacja, godz. 15.30:

Spośród 4 rannych, oprócz kobiety, która trafiła do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej, są też dwie osoby dorosłe z urazami kończyn górnych, które zostały przewiezione do szpitala w Zdunowie oraz kierowca TIR-a, który nie odniósł obrażeń, ale został poważnie narażony na wdychanie chemicznych oparów będących efektem pożaru.

Na miejscu cały czas pracują służby. Trwa rozszczepianie samochodów i zabezpieczanie miejsca.

Aktualizacja, godz. 14.33:

Wiadomo już, że sześć osób zginęło w wypadku.

- W wydarzeniu brały udział 22 osoby, w tym 6 nie żyje, a 4 trafiły do szpitali z urazami - mówi Paulina Targaszewska, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - W najcięższym stanie jest kobieta, która została odwieziona helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala przy Unii Lubelskiej z urazami głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa. 12 osób uczestniczących w zdarzeniu czuje się dobrze, Wśród tych 12 osób jest 7 dzieci.

GDDKiA podaje, że w tej chwili zablokowana jest droga w kierunku Świnoujścia.

Aktualizacja, godz. 14.15:

- Około godz. 13.20 na drodze S3 w okolicy zjazdu na Wielgowo doszło do zderzenia 6 samochodów - mówi st. sierż. Ewelina Sierzchuła z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Są ofiary śmiertelne. Jesteśmy na miejscu i ustalamy przyczyny wypadku.

AKTUALIZACJA, godz. 14:

- Płonie 5 samochodów. Na ten moment są trzy ofiary śmiertelne. Nie wiemy czy jest więcej, ponieważ nie mamy na razie dostępu do pozostałych samochodów - mówi mł. kpt. dr Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na [email protected]!

WIDEO: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Komunikacja miejska w Szczecinie. Zobacz, jak jest aktualna sytuacja na mapie:

Lokalizacja pojazdów jest przybliżona. Nie są widoczne pojazdy, które nie przekazują informacji o swoim położeniu. Dane o lokalizacji odświeżają się co około 30 sekund.
Źródło: ZDiTM w Szczecinie

Materiał oryginalny: Śmiertelny wypadek pod Szczecinem w okolicy węzła Kijewo na S3. Pożar kilku aut, są ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński

Dodaj ogłoszenie