MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SloWołkow Tour. Nietypowa wyprawa rowerowa do muzeum im. Wiktora Wołkowa - wybitnego fotografa regionu

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Na mecie czekało rowerzystów zwiedzenie muzeum w Turośni Kościelnej oraz uroczystość zasadzenia pamiątkowego dębu im. Wiktora Wołkowa
Na mecie czekało rowerzystów zwiedzenie muzeum w Turośni Kościelnej oraz uroczystość zasadzenia pamiątkowego dębu im. Wiktora Wołkowa Muzeum Podlaskie
Niespieszna przejażdżka rowerem z Białegostoku do Turośni Kościelnej połączona z fotografią, magią podlaskich krajobrazów i zwiedzaniem nowo otwartego Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa. W niedzielę (2.06) ponad 40 osób wzięło udział w pierwszej w historii wyprawie ph. SloWołkow Tour. Na koniec przy muzeum zasadzono uroczyście dąb pamięci imienia znanego artysty.

Wyprawa rowerowa do muzeum. Rekreacja na świeżym powietrzu połączona z kulturą

Wycieczkę zorganizowało Muzeum Podlaskie, które od marca ma swój oddział w Turośni Kościelnej. W zabytkowym myśliwskim dworku mieści się bowiem Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa, zmarłego przed 12-laty znanego artysty-fotografika specjalizującego się w fotografii pejzażu oraz przyrody, przede wszystkim podlaskiej. Określany był "mistrzem światła".

Czytaj też:

- Wiktor Wołkow żył w zgodzie z naturą. Ta natura to było jego drugie imię. Dokumentalizował nasze Podlasie, florę i faunę. Fotografował zwierzęta, jak nikt. Wydaje mi się, że wycieczka rowerowa po tych terenach, które on sam przemierzał przez kilkadziesiąt lat, bardzo się wpisuje w ten nurt - tłumaczy Iwona Ziniewicz-Kupryciuk, kierownik muzeum w Turośni.

Na SloWolkow Tour (slow to z ang. powolny) zgłosiło się ponad 40 osób. Cykliści wyruszyli w niedzielę (2.06) rano spod ratusza w Białymstoku.

Za nami pierwsza SloWolkow Tour. Wyprawa rowerowa ma szanse stać się imprezą cykliczną

- To doskonałe połączenie pasji do jazdy rowerem i zwiedzania Podlasia, a do tego okazja do aktywnego spędzenia niedzieli i zwiedzenia muzeum, w którym jeszcze nie byłem - tłumaczy białostoczanin Wiesław Wróbel, jeden z uczestników 20-kilometrowej wyprawy.

Wśród nich był także dyrektor Muzeum Podlaskiego Waldemar Wilczewski oraz wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć (współorganizatora wycieczki).

Zobacz także:

To pierwsze takie wydarzenie, ale są plany, aby stało się imprezą cykliczną.

W niedzielę na mecie czekało rowerzystów zwiedzenie muzeum w Turośni Kościelnej oraz uroczystość zasadzenia pamiątkowego dębu im. Wiktora Wołkowa.

Muzeum w Turośni Kościelnej czynne jest od wtorku do niedzieli, w godz. 10-17. Placówka organizuje też warsztaty dla rodzin na temat fotografii i przyrody Podlasia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny