Ślepsk Suwałki zwyciężył w turnieju barażowym. Zagra w I lidze.

(wdr)
Debiutancki sezon Ślepsk Suwałki zakończył utrzymaniem się w I lidze.
Debiutancki sezon Ślepsk Suwałki zakończył utrzymaniem się w I lidze. Fot. Anatol Chomicz
Suwalczanie zapewnili sobie utrzymanie już po pierwszych dwóch spotkaniach.

Ślepsk Suwałki i Energetyk Jaworzno poradzili sobie w rywalizacji z drugoligowymi Sudetami Kamienna Góra oraz AZS UAM Poznań i zachowali byt na zapleczu ekstraklasy. Podczas trzydniowego turnieju w Kamiennej Górze suwalczanie osiągnęli cel już po dwóch meczach, a Energetyk uczynił to dopiero w ostatnim, wygranym 3:2 boju z gospodarzami.

Psychika siłą Ślepska

Ślepsk fantastycznie zaczął ten turniej. Drużynę z Jaworzna, z którą w rundzie zasadniczej I ligi miał wyrównany bilans, ograł 3:0. Suwalczanie mieli problemy tylko w drugiej partii, którą wygrali 31:29.

- Bardzo dobrze spisywaliśmy się w ataku i przyjęciu, lepiej psychicznie wytrzymaliśmy niesamowitą końcówkę - opowiada Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Gracze Energetyka pękli i w trzecim secie już zupełnie nie istnieli.

Sukcesy także indywidualne

Kluczowym był niedzielny mecz z gospodarzami. Ślepsk zagrał trochę gorzej, ale pokonał niesione dopingiem publiczności Sudety 3:1.

- To była już typowa gra nerwów - przyznaje Aleksandrowicz. - Po słabiutkim drugim secie zdołaliśmy się otrząsnąć i wygrana przyszła już bez problemu - dodaje.

Wśród suwalczan wyróżniali się Mariusz Szlejter, uznany za MVP turnieju oraz Bartosz Krzysiek, wybrany najlepszym atakującym. Wiele trudnych piłek w ataku kończył też Łukasz Rudzewicz.

Po dwóch zwycięstwach, Ślepsk miał zagwarantowany już byt w I lidze. Do zdobycia pierwszego miejsca potrzebował jednego seta w meczu z AZS UAM Poznań i zadowolił się planem minimum. Przegrał z walczącymi już o pietruszkę akademikami 1:3.

- Dałem szansę dotychczasowym rezerwowym, ale i oni nie mieli już motywacji - tłumaczy Aleksandrowicz. - Cieszyliśmy się, że zrobiliśmy swoje, że zostajemy w pierwszej lidze - kończy trener Ślepska.

Wyniki

Ślepsk Suwałki - Energetyk Jaworzno 3:0, Ślepsk - Sudety Kamienna Góra 3:1, Ślepsk - AZS UAM Poznań 1:3, Energetyk - AZS 3:2, Energetyk - Sudety 3:2, Sudety - AZS 3:2.

Ślepsk: Augustynowicz, Skrzypkowski, Szlejter, Krzysiek, Rakickas, Rudzewicz, Łyczko (libero) oraz Gołębski, Iwanowicz, Dziurkowski, Główczyński.