Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała 3:0. Pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Wojciech Drażba [email protected] tel. 87 566 30 00
Nie mylili się przy zagrywkach i w ataku, dużo punktów wywalczyli potrójnym blokiem. Fot. Wojciech Drażba
Pierwsze w tym roku zwycięstwo za trzy punkty odniósł Ślepsk Suwałki. W godzinę i 10 minut rozgromił 3:0 SMS PZPS Spała. Dzięki tej wygranej zespół Adama Aleksandrowicza opuścił ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Odnowiona hala OSiR jest szczęśliwa dla zespołu Ślepska, który na razie wszystko w niej wygrywa. Trzeba jednak przyznać, że wczorajszy rywal nie postawił gospodarzom wielkich wymagań.

Skupieni w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale 18-19-letni juniorzy przyjechali do Suwałk w osłabionym składzie. Wyrównaną walkę toczyli tylko do stanu 19:19 w pierwszym secie. Bloki Łukasza Rudzewicza, Jonasa Rakickasa i Wojciecha Iwanowicza oraz ataki Mariusza Szlejtera przechyliły szalę na korzyść suwalczan.

- Ślepsk imponował walecznością, której zabrakło, niestety, moim podopiecznym - przyznaje Grzegorz Ryś, trener SMS. - Dokonywałem wielu zmian, dałem szansę rezerwowym dotąd zawodnikom, ale nie potrafili z niej skorzystać - dodaje.

Żadnych roszad nie robił za to szkoleniowiec suwalczan. Nie widział potrzeby, bo siódemka graczy, na jakich postawił, robiła to, co do niej należało. Gospodarze wreszcie dobrze przyjmowali. W odróżnieniu od pierwszego seta, kiedy popełnili ich 11, w ostatnich dwóch partiach praktycznie nie robili własnych błędów.

- Potrzebowaliśmy tych trzech punktów jak tlenu - przekonuje Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Odbiliśmy się od dna tabeli i mam nadzieję, że tą wygraną zapoczątkowaliśmy marsz po wymarzone, ósme miejsce, gwarantujące utrzymanie się - kończy szkoleniowiec suwalczan.

Mecz zaległy: Ślepsk Suwałki - SMS PZPS I Spała 3:0 (25:20, 25:14, 25:14).
Ślepsk: Rakickas, Szlejter, Malczewski, Skrzypkowski, Iwanowicz, Rudzewicz, Łyczko (libero).

1. Trefl 18 45 51:20
2. Fart 18 42 46:20
3. Joker 19 39 46:28
4. Avia 18 34 40:26
5. Orzeł 20 33 42:40
6. Gorzów Wlkp. 18 27 35:37