ma
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn Koźle Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki tylko w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Niestety podopieczni Andrzeja Kowala nie wykorzystali szansy na wygranie partii otwarcia i ostatecznie przegrali cały mecz 0:3.

Dobra zagrywka – to miał być klucz do nawiązania walki z ZAKSĄ. Taki był plan siatkarzy Ślepska Malow i na początku pierwszego seta sprawdzał się. Po drugiej stronie siatki zawodnicy mistrza Polski z ubiegłego roku mieli spory problem z przyjęciem i powoli zarysowywała się przewaga gospodarzy. Przy stanie 13:10 trener ZAKSY Nikola Grbić poprosił o czas. Po krótkiej przerwie goście zaczęli powoli odrabiać straty chociaż mieli cały czas kłopoty z przyjęciem. Niestety nie umieli tego wykorzystać siatkarze Ślepska Malow. Kilka niewykorzystanych kontr lub po prostu błędy wystarczyły, aby ZAKSA doprowadziła do remisu 17:17. Końcówka była grana na przewagi i suwalczanie co prawda obronili kilka piłek setowych, ale ostatecznie przegrali do 31.

Przeczytaj także: Porażka Ślepska Malow Suwałki z Jastrzębskim Węglem

Drugi set rozpoczął się niestety od serii błędów Ślepska Malow. Przy wyniku 4:11 chyba już nawet sami zawodnicy suwalskiej ekipy zwątpili w zwycięstwo. Owszem próbowali odmienić losy seta, ale przy tej klasie przeciwnika było to bardzo trudne. ZAKSA grając spokojnie wygrała do 18.

W trzecim secie ZAKSA już tak dużej przewagi nie miała, ale było widać, że drużyna gości przekonana o swojej sile grała pewnie i skutecznie. Chyba ostatecznie gospodarzy złamała zagrywka punktowa Łukasza Wiśniewskiego po której ZAKSA wyszła na prowadzenie 14:10. Po zawodnikach Ślepska Malow było widać, że byli trochę przytłoczeni jakością przeciwnika. Set skończył się 19:25 i cały mecz 0:3

W niedzielę suwalczan czeka kolejny rywal z najwyższej półki. Tym razem beniaminek podejmie Skrę Bełchatów.

Ślepsk Malow Suwałki – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25)
Ślepsk Malow:
Szerszeń, Klinkenberg, Sapiński, Takvam, Bołądź, Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Gonciarz, Rohnka, Stańczak (libero)
ZAKSA: Wiśniewski, Śliwka, Toniutti, Baroti, Semeniuk, Rejno, Zatorski (libero) oraz Grygiel, Smith, Stępień.

Sport przeniósł się do internetu

Materiał oryginalny: Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mistrz Polski zdecydowanie lepszy od beniaminka - Gazeta Współczesna

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.