Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk. Dwa punkty dla beniaminka z Suwałk

ma
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk Helena Wysocka
W zaległym spotkaniu Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:2 u siebie z Treflem Gdańsk. To trzeci z rzędu wygrany mecz suwalczan po pięciosetowej walce.

Od początku spotkania gospodarze mieli problemy z przyjęciem. Po dwóch asach serwisowych Marcina Janusza goście wyszli na prowadzenie 12:8. W dalszej części tej partii u suwalczan doszły jeszcze kłopoty z kończeniem akcji i w tej sytuacji trudno było marzyć o pomyślnym zakończeniu. Na krótko nadzieję na nawiązanie walki przywróciły dwa asy Bartłomieja Bołądzia (15:17), ale goście szybko ponownie odskoczyli na bezpieczny dystans. Trefl na otwarcie spokojnie wygrał do 18.

W drugim secie gra wyrównała się, a nawet przez długi czas to gospodarze mieli jeden, dwa punkty przewagi. Przełom nastąpił gdy kolejno Kevin Klinkenberg i Bartłomiej Bołądź zostali zablokowani, a zaraz potem ten drugi trafił w antenkę i Trefl wyszedł na prowadzenie 18:16. Suwalczanie już nie byli w stanie odwrócić losów tej partii i przegrali do 22.

Z kolei w trzecim secie przypomniał się Łukasz Rudzewicz. Po trzech z rzędu blokach 34–letniego środkowego Ślepsk Malow objął prowadzenie 13:9. To był sygnał dla pozostałych siatkarzy gospodarzy. Ich gra „zaskoczyła” i ta partia skończyła się wygraną do 16.

Czwarty set to także wyrównana walka, ale końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze i wygrali do 21.

Rywalizację punkt za punkt kibice oglądali także w tie-breaku. O wygranej Ślepska Malow zadecydował blok, w którym znowu dobrze pokazał się Rudzewicz.

W niedzielę suwalczan czeka wyjazdowa potyczka ze Skrą Bełchatów.

Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 3:2 (18:25, 22:25, 25:16, 25:21, 16:14)